לידה לאחר קיסרי בשבוע 31

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

לידה לאחר קיסרי בשבוע 31

עברתי לידה ראשונה בניתוח חירום בשבוע 31
הרופאה המנתחת אמרה לי שכיון שהניתוח היה בשבוע מוקדם והרחם מעולם לא גדל מעבר לגודל של שבוע 31 אצטרך בעתיד ללדת רק בקיסרי כיון שהרחם לא יעמוד בצירים ועלול להיקרע.
שאלתי היא האם מחויב שככה יהיה ואין לי סיכוי ללידה רגילה? אם יש סיכוי באיזה בתי"ח מומלץ ללדת בכזה מצב?
תודה רבה
רותי

היי רותי

בדר"כ כשמנתחים במועד מתאים, לקראת סוף ההריון, יש סיכוי של 0.05 לקרע ברחם. במצב שלך, לא יודעת לומר לך מה הסיכויים בדיוק, אבל הם גדלים בהרבה, ולכן, חוששתני שיש די צדק בדבריה של הרופאה המנתחת. עם זאת... הייתי מבקשת לבדוק את מצב הצלקת, ובודקת כמה פעמים תפרו, ואולי אפילו חוו"ד של רופא/ה מנתח נוסף - ורק אז מחליטה.
שיהיה חג שמח!!!

היי רותי

לצערי, רב הדעות סוברות שכן. מכיוון שהצלקת בוצעה על רחם שלא גדלה לגמרי, בהריונות הבאים, יש סיכוי שאפילו ירצו את הקיסרי בשלב מוקדם יחסית, או לפחות יעקבו מאד מקרוב אחר מצב הצלקת, שכן, בע"ה בהריון הבא, הרחם כן תגדל עד לשבוע 36-37 לפחות, וקיים סיכוי גדול יותר שהצלקת תיפתח.
עם זאת, אם לידה רגילה חשובה לך. ממליצה לך להתייעץ עם רופא מומחה, כמו ד"ר אילן הלוי, ד"ר שיפטן או אחד ממנהלי מחלקות בסיכון בבתי החולים השונים. רב קופות החולים גם מכסות ייעוץ חיצוני עד סכום מסוים.
בהצלחה!

קיסרי בשבוע 24

שלום וברכה,
עברתי ניתוח קיסרי בשבוע 24+5 בחתך רוחבי תחתון. האם יש לי סיכוי להבא ללדת בלידה רגילה? או שזה מחייב קיסרי נוסף?
תודה
הוספת תגובה חדשה