שאלות נפוצות

  1. דף הבית
  2. שאלות נפוצות

תשובות לשאלות השכיחות ביותר שלכן לגבי האתר והקהילה של "קיסר נולד"

לידה בניתוח קיסרי

מה זה "קיסר נולד"?

קהילת "קיסר נולד" קיימת משנת 2011 והיא כוללת את אתר אינטרנט זה, דף אוהדים וקבוצת פייסבוק סגורה.

"קיסר נולד" הוא האתר היחיד בארץ העוסק כולו בניתוחים קיסריים. אין עוד אתר כזה בארץ! ואולי גם לא בעולם...

באתר כ- 15,000 גולשות בממוצע בחודש. כל אחת ואחת מכן (ואולי גם כל אחד ואחד...) מוזמנים לכאן בשמחה - לקרוא, ללמוד על הנושא ולהגיע מוכנים יותר לניתוח הקיסרי שלכם.

נכון להיום, בדף האוהדים יש מעל 15,000 לייקים, ובקבוצת הפייסבוק הסגורה כ- 26,000 חברות. מוזמנות לעקוב אחרינו גם בפייסבוק ולקבל מידע עדכני, תשובות לשאלות, וכמובן להיעזר בקהילה החמה והמפרגנת של אלפי נשים שכבר ילדו בקיסרי ומשתפות מניסיונן.

 

על מנת לספק מידע בעל ערך לגולשות וגולשי האתר, הקהילה מקושרת לאנשי/נשות מקצוע רבות/ים בתחומי עיסוק משיקים: רופאים, דולות, פיזיותרפיסטיות של רצפת האגן, יועצות הנקה, מלוות התפתחותיות לתינוקות, תזונאיות, מדריכות כושר ועוד.

 

מי מנהל את האתר והקהילה?

הקהילה נוסדה ומנוהלת ע"י יעל רותם – אמא לשלושה קיסריים, דולה לניתוחים קיסריים ומלווה רגשית בגישת B.O.T – תרפיה מוכוונת לידה.

מאז הרגע הראשון שבו נהגה האתר כרעיון פרוע, אי שם בשנת 2011 - עשיתי את כל מה שידעתי שאפשר לעשות, על מנת להנגיש עבור קהל היולדות הישראליות מידע רחב ומפורט ככל הניתן אודות ניתוחים קיסריים והשלכותיהם. עד לפני כמה שנים - אי אפשר היה למצוא מידע בעברית על הרבה מהנושאים שכיום מופיעים באתר וזמינים לכולכם באופן חופשי, פשוט וקל.

התפקיד שלי כמנהלת הקהילה הוא בעיקר להביא מידע, אבל גם לחבר ביניכן לבין מקורות ידע נוספים, לשמור על הקהילה נעימה ותומכת (כלומר להוציא ממנה "טרולים", פרסומים שאינם קשורים ועוד) ולשמור עליה בטוחה עבורכן, כשי שתוכלו להיחשף במידת הצורך, ללא חשש.

מידי פעם מתקיימים אירועים כמו סדנאות, מפגשים או הרצאות בנושא לידות קיסריות. ניתן להתעדכן בכך כאן באתר או בקבוצת הפייסבוק. אני עושה מאמצים על מנת לשמור על הקהילה חיה ופעילה, למענכן. אם יש לכן רעיון למפגש כזה, או שתרצו להעביר הרצאה בתחום העיסוק שלכן (אם הוא קשור לנושא..) - אפשר לפנות אליי בדף צרי קשר.

בכל מקרה של שאלה, התלבטות או קושי הקשור בניתוח קיסרי - ניתן לפנות אליי ולהתייעץ. הדרך הנוחה לעשות זאת היא לכתוב לי דרך דף צרי קשר כאן באתר (ההודעה תגיע אליי למייל ואענה בהקדם).

 

אילו שירותים ניתן לקבל פה?

אפשר בשמחה לפנות אליי ולשמוע פרטים אודות השירותים שאני נותנת בתור דולה לניתוחים קיסריים וכמלווה רגשית מוסמכת בגישת B.O.T - תרפיה מוכוונת לידה.

מספר הטלפון שלי הוא 052-8352515 וניתן להתקשר בשעות העבודה המקובלות.

 

השירותים העיקריים אותם אני מעניקה:

  • הכנה לניתוח קיסרי - מפגש אישי לך ולמלווה שלך, ובו מידע רב על מהלך הניתוח, האפשרויות העומדות בפנייך, ההחלמה, ההנקה ועוד; וגם אפשרות להכנה רגשית לניתוח, תוך תשומת לב לחששות, לקשיים שלך ולמשאבים העומדים לרשותך.
  • ליווי רגשי במהלך ההריון ואחרי הלידה, בגישת B.O.T (למשל ליווי כשיש הרבה חששות, התלבטויות שמעסיקות אותך, פחדים וחרדות לקראת הלידה, אם היתה לך חוויית לידה מטלטלת שאת רוצה לעבד, ועוד).
  • ליווי בניתוח קיסרי - לנשים אשר רוצות או זקוקות לליווי מקצועי בתוך חדר ניתוח (יחידניות, נשים שבן הזוג שלהן לא רוצה או לא יכול להיכנס לחדר ניתוח, ועוד).
  • ליווי במהלך האשפוז בבית החולים - ליווי בשעות הלילה במחלקה ועזרה בכל הנדרש (טיפול בתינוק, עזרה לוגיסטית, תמיכה רגשית, עזרה פיזית וכו').

 

ואילו שירותים לא ניתן לקבל פה?

לצערי, לא ניתן דרכנו לקבוע תורים לרופאים או לניתוח קיסרי... על מנת לעשות זאת תצטרכו לפנות ישירות לבית החולים או לקליניקה של הרופא שאתן מחפשות.

בנוסף, אני אינני רופאה/אחות/עורכת דין ולכן לא ניתן לקבל בקבוצה ייעוץ רפואי או משפטי הקשור בניתוחים קיסריים. אם תפנו אליי דרך "צור קשר" אשמח לסייע לכן למצוא את הגוף/האדם הנכון לפנות אליו.

 

מה לעשות אם אני לקראת ניתוח קיסרי?

אם הגעת לכאן - כבר עשית את הצעד הראשון שעליו אני ממליצה לכל מי שעומדת בפני לידה בניתוח קיסרי.

ההמלצה שלי היא לדפדף בין דפי האתר ולבחור מה ממנו את מעוניינת לקרוא, ומה לא. ברגע שאת מתחילה לקרוא, שימי לב כל הזמן מהמתעורר בך לנוכח התכנים. חלק מהמאמרים הם יותר "גראפיים" ועשויים לעורר בך רתיעה. חלק מהנשים שמות לב שלדעת יותר מידי זה דווקא לא מיטיב עימן. אני רוצה לעודד אותך לשים לב אלייך תוך כדי הקריאה, ואם צריך, לעצור.

כאמור, ניתן גם להצטרף לקהילת הפייסבוק של קיסר נולד.

בהמשך, לאחר שיהיה בידיים מידע רב יותר, תוכלי להתחיל להתארגן ליום הלידה - להכין תיק לאישפוז, להיערך עם עזרה, לבחור בית חולים, ועוד.

 

שיהיה בהצלחה!

יעל רותם,

זאת שמאחורי "קיסר נולד".

 

 

הוספת תגובה

תודה!

15/12/2019 10:42
יעל רותם
איזה כיף לשמוע פידבק כזה מידי פעם :)
שמחה לשמוע שהאתר מעניין ומועיל!
יעל

אתר מדהיםםםםםםםם

14/12/2019 21:26
נחמי ברס
אני אחרי ניתוח קיסרי ורק אחריו קראתי באתר ,אני מצטערת שלא קראתי לפני,מה לעשות זה היה ניתוח חירום... אתר שממש יכול לעזור לנשים עם ניתוח קיסרי תודה