לידה שניה קיסרי - אינטרסיד

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

לידה שניה קיסרי - אינטרסיד

היי
אני בשבוע 32 ומתוכנן לי ניתוח קיסרי בעקבות שיליית פתח לצערי.(לידה ראשונה רגילה)
אני מאוד מוטרדת מעניין הניתוח, עד כמה שווה להתעקש על אינטרסיד? בשיחה עם מספר מיילדות טענו שבניתוח קיסרי ראשון לא נהוג לשים אינטרסיד, וגם אין סיכון בכך שנשאר "גוף זר" בתוך דופן הבטן?

תודה,
מאיה

רשת למניעת הידבקויות בקיסרי ראשון

הי מאיה,
אני לגמרי מבינה את האכזבה מכך שהלידה הפעם תהיה בניתוח קיסרי. כתבת שאת מוטרדת מעניין הניתוח... מה בדיוק מטריד אותך? את מוזמנת להרחיב בנושא שאוכל להתייחס באופן יותר ממוקד.
בעניין האינטרסיד (או מוצרים אחרים למניעת הידבקויות) - באופן אישי לא הייתי מתעקשת, אלא אם ידוע לך שאת מצטלקת באופן גרוע במיוחד (למשל מניסיון בניתוחי בטן קודמים...). עדיין לא הוכח מחקרית שהרשת באמת מונעת הידבקויות ושהיא מועילה בניוחים קיסריים, ולכן רוב הרופאים יביעו הסתייגות מלהשתמש בה בניתוח (מה גם שצריכה להיות לזה הצדקה מבחינה כספית עבור בית החולים).
אם את שואלת אותי, הייתי מציעה לך להשקיע את האנרגיות שלך לקראת הלידה בכיוונים אשר ישפיעו על חוויית הלידה שלך ושל התינוק, בעזרה אחרי הניתוח, בליווי רגשי אם צריך.
את ההתעסקות בנושאים הרפואיים הייתי משאירה לרופאים. אפשר כמובן להתייעץ ולדרוש תשובות ראויות, אבל הייתי סומכת על שיקול דעתם בעניין.

לגבי השארת גוף זר בתוך דופן הבטן - אל דאגה, האינטרסיד מתמוססת ונעלמת כעבור מספר שבועות).

מאחלת לך בהצלחה וחוויית לידה טובה!
ואם תצטרכי עזרה, הכוונה או ליווי נוספים - אשמח כמובן לעזור.
יעל רותם, מנהלת קיסר נולד
דולה לניתוח קיסרי
052-8352515
הוספת תגובה חדשה