כאבים לאחר 4 וחצי חודשים אחרי קיסרי

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

היי-
עברתי ניתוח קיסרי לפני 4 וחצי חודשים לידה ראשונה , מקום הצלקת ממש מציק לי עד כדי שאני לא מסוגלת שישי על זה סיומות של בגדים,
וחוץ מהכל יש לי הרגשה מעל מקום הצלקת של מכה יבשה
האם זה נורמלי ? זה קשור לתפירות שתפרו אותי אולי לא במקצועיות כי חברה אמרה לי שיתכן שתפרו אותי בצורה לא נכונה
הייתכן כזה דבר?
אשמח לשמוע

צלקת מציקה

הי בתיה,
בשלב הזה, הצלקת עדיין נמצאת בשלבי החלמה, כך שייתכן מאוד שעם הזמן התחושות שאת מתארת יחלפו או לפחות ישתפרו מאוד.
זה נכון שלפעמים התפירה היא פחות טובה, פשוט כי יש כל מיני סיטואציות בחדר ניתוח, לחץ ואילוצים אחרים, וגם ישנם מנתחים בעלי ניסיון ואחרים - פחות.יחד עם זאת, צלקת אחרי קיסרי יכולה להיות מציקה וכואבת גם אם נעשתה עבודה מושלמת. חשבי על כך שבניתוח חותכים את הרקמות לא רק בשכבת העור, אלא כמה שכבות: העור, השומן (לכולן יש..), הצפק, והרחם עצמו, כך שבעצם יש פצע מאוד עמוק שצריך להחלים. אצל חלק מהנשים זה קורה מהר יותר, ואצל אחרות יכול לקחת זמן רב יותר.
מלבד פשוט להמתין, אני ממליצה לך גם להיבדק אצל פיזיותרפיסטית של רצפת האגן. תפקידה יהיה לבדוק שהצלקת תקינה (גם הפנימית), שהשרירים חוזרים למקומם ושרצפת האגן שלך חזקה ומתפקדת. זו בדיקה חשובה אחרי כל הריון, גם אם הלידה היתה רגילה וגם אם קיסרית.
מאחלת החלמה מהירה ותקינה,
יעל
מנהלת האתר

קלו קוט

אני אחרי ניתוח קיסרי 3 ממליצה על קלוקוט
ממש עזר לי עם הנפיחות והאדמומיות של הצלקת

זו שוב אני--
חשוב לי להוסיף שהניתוח היה לאחר שהראש לא ירד הרבה זמן ואז הוחלט על ניתוח מיידי, ביררנו מי המנתח כי רצינו שזה יהיה מנתח טוב ואמרו לנו שיש לנו מזל שרופא טוב נמצא עכשיו במשמרת רק לא ידענו שאת התפירות תעשה סטז'רית ואת זה לא יידעו אותנו, אני ממש סובלת ממקום הצלקת לפעמים יש לי תחושת גרד ושאני באה לגרד אני לא מצליחה לתפוס את המקום המגרד כאילו חוסר תחושה במקום הגרד
לא מוזר?

תודה על התשובה המהירה

חוסר תחושה באזור הצלקת

חוסר תחושה סביב הצלקת זה דבר מאוד נפוץ. אני באופן אישי מבינה בדיוק על מה את מדברת..
במהלך הניתוח נחתכים עצבים באזור ולככן התחושה באזורים מסוימים פוחתת. לפעמים התחושה תחזור מעצמה עם הזמן, ולפעמים לא.
מומלץ מאוד לעשות טיפול של פיזיותרפיה של רצפת האגן. עיסוי הצלקת והאזור יכול להחזיר חלק מהעצבים לפעולה, באופן הדרגתי.
הוספת תגובה חדשה