מצב נפשי לאחר ניתוח קיסרי

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

שלום רב,
לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח קיסרי חירום עקב אי התקדמות בלידה עקב כך שהילוד לא ירד לתעלה במשך 4 שעות של לחיצות ופתיחה גמורה והיה תקוע במינוס 2(הייתה ירידת מים צלולים במשך 27 שעות). במהלך הניתוח היה קושי בחילוצו והרופאים נאבקו עד שהוציאו אותו, עקב כך בוצע חתך T. התינוק יצא ללא נשימה אך התאושש מהר מאוד והגיע לאפגר 10 תוך דקות. לאחר הניתוח מצבי הנפשי היה מאוד קשה כל הזמן בכיתי והרגשתי אשמה שהתינוק שלי היה צריך לעבור את חווית הניתוח הקשה, שלושה שבועות לאחר הניתוח בדיוק איך שהתחתלתי להתאושש קצת גופנית ונפשית, עלה לי החום וגילו שיש לי זיהום בדופן הבטן עקב כך אושפזתי לקלבת טיפול אנטיביוטי ל-5 ימים בהם הייתי רחוקה מהתינוק שלי. מאז הניתוח לא עובר יום בלי שאני בוכה ונזכרת בחוויה הקשה, בנוסף על כך אני מאוד חרדתית לגבי ההריון הבא עקב החתך המיוחד שיש לי. אציין כי אני מאוד נהנית עם התינוק וקשורה אליו, אפילו

over protective
רציתי לדעת האם מצב הרוח שיש לי אופייני לאחר ניתוח קיסרי? האם יש צורך שאפנה לייעוץ מקצועי?

בנוסף, האם עקב חתך T ההריון הבא יהיה בהכרח הריון בסיכון?

אודה לתשובתכם

מזל טוב

מיטל יקרה
קודם כל מזל טוב
נראה כי את זקוקה לאוזן קשבת של איש או אשת מקצוע
לגבי ההריון הבא אכן יהיה בסיכון אבל אפשר לעבור אותו בואפן חלק ובטוח
בהצלחה

מזל טוב

מיטל יקרה
קודם כל מזל טוב
נראה כי את זקוקה לאוזן קשבת של איש או אשת מקצוע
לגבי ההריון הבא אכן יהיה בסיכון אבל אפשר לעבור אותו בואפן חלק ובטוח
בהצלחה

תודה לתשובתך. תוכל בבקשה לפרט ממה נובע הסיכון? האם מחשש לקרעים במהלך ההריון או החשש הוא מקבלת צירים?
תודה רבה

צלקת על הרחם

הסיכון במקרה כזה הוא לצלקת על הרחם בשבועות האחרונים של ההריון עם התפתחות צירים ולעיתים נדירות בלעדיהם
הוספת תגובה חדשה