שריפות באיסור התפר שמקרין לרגל

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

שריפות באיסור התפר שמקרין לרגל

היי, אני 3 שבועות אחרי ניתוח קיסרי וסובלת מכאבים שמזכירים כוויה חזקה בקצה השמאלי של התפר שמקרין למפשעה ולרגל. הכאב מופיעה לרוב כשאני בתזוזה ובמנוחה פחות מורגש.
נבדקתי מס פעמים והצלקת החיצונית והפנימית ניראות תקינות, אין זיהום, אין חום והבדיקות וספירו הדם תקינות. האם זה תקין שאחרי 3 שבועות יש כאבים כאלה? מה זה יכול להיות?

כאב שורף בצלקת הקיסרית

הי עדי,
קודם כל, מצוין שנבדקת, וטוב לדעת שהפצע תקין וללא זיהום.
מה שקורה לפעמים אחרי ניתוח קיסרי, זה שבאמת מורגש איזשהו כאב בצד אחד של החתך, או אפילו בנקודה ממש מסוימת של הצלקת. זה יכול לקרות לפעמים כיוון שהתפר הפנימי נוגע בדיוק בעצב שנמצא באזור הזה. לפי התיאור שלך, נשמע שאת סובלת מהכאב הזה. מה שאפשר לעשות - ראשית את יכולה להמשיך לקחת משככי כאבים לפי הנחיות הרופאים (מה שאמרו לך כששוחררת מביה״ח). בנוסף, אפשר לגשת לבדיקה אצל פיזיותרפיסטית רצפת האגן. בבדיקה אפשר יהיה להבין יותר את פשר הכאב, וייתכןמאוד שאפשר גם לטפל בו.
זה טיפול שקיים בקופ״ח אבל בד״כ התורים ארוכים מאוד. אפשר גם לפנות לפיזיותרפיסטית באופן פרטי.
תרגישי טוב!
יעל, מנהלת קיסר נולד
ליווי אישי ליולדות בניתוח קיסרי

כאב חודש לאחר קיסרי

ילדתי לפני חמישה שבועות בניתוח קיסרי מתוכנן ונפלא, ההתאוששות היתה כמו הקיסריים הקודמים אך לפני יומיים התחיל לי כאב בצד של הצלקת הפנימית שמאוד מציק לי, יש מה לחשוש וללכת להיבדק או שזה טבעי? הייתי אתמול אצל רופא נשים והוא לא התרגש, אבל גם אמר שאני יכולה לחזור לגמרי לפעילות דבר שאני יודעת שאינו מדוייק...

כאב פנימי באזור הניתוח

הי מוריה,
כאבים מסוגים שונים יכולים להופיע אחרי הניתוח. אם הכאב ממשיך, כדאי להיבדק שוב. ההחלמה צריכה להיות במגמת שיפור, ולא החמרה פתאום.
וגם לגבי חזרה לפעילות, אם את מרגישה שזה עדיין לא הזמן, ככל הנראה את צודקת. תני לגוף עוד זמן. את יודעת הכי טוב.
החלמה מהירה!
יעל, מנהלת קהילת קיסר נולד

כאב פנימי בצלקת

הי
בהמשך לשאלות בנושא,
אני שלושה שבועות אחרי הניתוח והתחיל לי כאב חזק בצד אחד של הצלקת .
לא הייתי עדיין אצל רופא נשים, מה היית ממליצה?
ציינת בתגובות שונות כי ייתכן שזה לוחץ על עצב, האם זה עובר או שזה עלול להישאר? הכאב ממש משבית אותי.
אשמח לתשובתך!

כאב פנימי אחרי קיסרי

הי טל,
אני ממליצה לא לחכות לבדיקת הרופא בתום 6 שבועות, אלא לגשת כבר עכשיו להיבדק. במיוחד אם הכאב הוא חדש ולא היה קודם.
ייתכן מאוד שזה באמת התפר הפנימי שלוחץ על עצב שם.. אבל בכל מקרה עדיף לשלול זיהום. ובכלל, חבל שתסבלי.
החלמה מהירה,
יעל

תחושת שריפה בצד ימין של הבטן אחרי קיסרי

שלום
אני חמישה ימים אחרי קיסרי ראשון, מהיום השני לניתוח אני מרגישה כאב כמו שריפה בצד ימין של הבטן התחתונה מעל התפר
התחושה מופיעה בעיקר בתנועה, בזמן מעבר או שינוי תנוחה, התכופפות
האם זה תקין? מה אפשר לעשות על מנת להקל ?
תודה

תחושת שריפה בצד אחד

הי מורן,
התחושה שאת מתארת קשורה בדרך כלל לתפר הפנימי, כלומר הקשירה שסוגרת את התפירה של הרחם עצמו. זה כאב נקודתי שמופיע רק בצד אחד, פחות או יותר באזור שתיארת. ייקח כמה ימים עד שהתפר הזה יימס ולכן בינתיים הוא מורגש ואף כואב בזמן תנועה. מה שיכול להקל על הכאב זה משככי כאבים. השתמשי בהם באופן שבו הומלץ לך בעת השחרור מבית החולים. אם זה לא מספיק, את יכולה להתייעץ עם הרופא שלך ולקבל משככי כאבים אחרים/נוספים.
יעל רותם
מייסדת קוסר נולד
הוספת תגובה חדשה