לאחר ניתוח

1. דף הבית
  2. פורום
  3. ניתוח קיסרי תמיכה

לאחר ניתוח

שלום,
ילדתי לפני 4.5 שבועות בניתוח קיסרי אלקטיבי בשל מצג עכוז. הניתוח עבר ללא סיבוכים ושוחררתי אחרי 4 ימים.
אני עדיין מדממת, מעט דימום אדום. יש כאבים באיזור הצלקת, לפעמים שורפת. כאבים בעור מתחת לצלקת. כאבים בבטן תחתונה בקו מאוזן, רק אם נוגעים. אני לא חזרתי לפעילות למעט טיפול בתינוק .
בימים האחרונים כאבי גב תחתון. נבדקתי לאחר 3 שבועות אצל רופאת הנשים שלי , בדיקה ידנית וUS וגינלי והיא ציינה שהכל בסדר. האם המיחושים שלי מציינים תהליך החלמה איטי אך תקין או עשויים לרמז על סיבוך/בעיה?

כאבים באיזור הצלקת

לפי התיאור בו את לא מציינת הפרשה מפצע הניתוח או נפיחות או אודם מקומי
נשמע שאת חווה תהליך החלמה תקין. אם מופיעים אחד הסימנים הנ"ל או חום או דימום חזק הייתי פונה שוב לבדיקה רפואית
יש לזכור כי אחרי הניתוח מופיעה נפיחות פיזיולוגית מעין "נקניקיה" מתחת לצלקת שנעלמת לאחר מספר שבועות
בהצלחה

מסבירה

תודה על המענה. לגבי דימום: אחרי הניתוח היה דימום שבא והלך והחל מהיום השלישי התמעט ולפעמים נעלם. אחרי 3 שבועות הצבע הפך לאדום טרי, אמנם אין הרבה דימום אבל הוא באופן יומי (אני קצת מניקה). שלשום הדימום נעלם (עם כאב הגב) וחשבץי שהכל הסתדר אך הדימום התחדש היום. אחרי 3 שבועות מהניתוח נבדקתי ונכתב:US תקין בלי עדות לשיליה, שחלות קטנות ורחם בגודל תקין. בבדיקה PV נכתב רחם בהתכנסות ללא רגישות ועדיין לוכיה כצפוי.מה יכולה להיות הסיבה שהדימום לא מפסיק? לגבי הצלקת-היא שורפת למרות שגם זה נבדק ותקין. הרגישות/נפיחות היא לא ברקמות שמתחתיה אלא דרומה ממנה לכיוון איברי המין. העור שם שלא עבר "טראומה" קצת כואב ורגיש.
אודה אם תוכל לענות.

צריבה בצלקת

מיקה יקרה
אין ביכולתי לסייע ולאבחן דרך הפורום
את צריכה להדבק שוב ע"י רופא מומחה אם יש לך חשש
הוספת תגובה חדשה