מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

הכנות לקראת ניתוח קיסרי

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. הכנות ללידה קיסרית
 4. הכנות לקראת ניתוח קיסרי
הכנות לקראת ניתוח קיסרי תמונה 1

כל יולדת המתעתדת ללדת בניתוח קיסרי, בין אם יהיה זה ניתוח אלקטיבי או ניתוח חירום, תעבור מספר הכנות לקראת ביצוע הניתוח.

 

מה הן ההכנות אותם תעברי לפני כניסתך לניתוח קיסרי?

 

 1. צום מלא כשש שעות לפני הניתוח, ניתן לשתות מים עד שעתיים לפני הניתוח. אם זהו ניתוח אלקטיבי, תידרש היולדת להיות בצום מהערב שלפני הניתוח. בלידות רגילות מבקשים מהאישה למעט באכילה, ובמידה ויש סימנים אשר עלולים להוביל לניתוח חירום, מבקשים מהאישה לשהות בצום מאותו רגע ואילך.
 2. קבלת היולדת בחדר לידה, קריאת ניירת מעקב ההריון, והחתמה על הסכמה לניתוח.
 3. הסרת איפור, לק ותכשיטים.
 4. לקיחת דם לבדיקה ולמקרה שיהיה צורך בעירוי דם במהלך הניתוח.
 5. חיבור למוניטור למעקב אחר שלומו של העובר לפני הניתוח.
 6. בדיקת לחץ דם.
 7. מתן עירוי נוזלים דרך הוריד.
 8. גילוח איזור הניתוח וניקויו בחומרים מחטאים.
 9. חיבור קטטר לאיסוף השתן במהלך הניתוח ומספר שעות אחריו.
 10.  עיטוף הרגליים בתחבושת אלסטית.
 11. הובלה לחדר הניתוח, בו ינתנו חומרי ההרדמה לשיקולו של הרופא המרדים, ידי היולדת יקשרו לצידי הגוף, יתלה וילון לפני פניה בכדי שלא תראה את הניתוח, ויפרסו על הבטן והחזה בדים סטריליים.

 

מה כדאי לך להכין אם יש סיכוי שתלדי בניתוח קיסרי?

 

ישנם כמה דברים שאפשר ורצוי להכין לקראת ניתוח קיסרי, אשר עשויים להקל עליך את החוויה:

 • תרסיס או משחה לטיפול בתפרים.
 • אופטלגין נוזלי או כל משכך כאבים אחר, לימים שאחרי הניתוח.
 • להכין את הבעל והמלווים, ולהדריך אותם לליווי התינוק ולבקשות מיוחדות מהתינוקיה, כמו חיסונים, רחצה, הנקה, ביות ועוד.
 • יועצת או מדריכת הנקה עשויה לעזור מאוד. לעיתים לאחר ניתוח ההנקה הולכת קצת יותר קשה, וחשוב להשקיע מאמץ כדי להשיג הנקה טובה.
 • דולה פוסט פארטום תקל עליך את המעבר להורות, ואת ההתמודדות עם הימים הראשונים לאחר הלידה, בייחוד לאחר ניתוח קיסרי כשהכל קצת יותר קשה וכואב.
 • תחתונים נוחים. בניתוח קיסרי דווקא פחות מומלץ להשתמש בתחתוני רשת, כי יש להם נטיה להיתפס בסיכות שסוגרות את הצלקת. כדאי שיהיו כמה תחתוני סבתא גדולים ונוחים.
 • עזרה. הרבה עזרה. אם את יודעת מראש שאת עומדת לעבור ניתוח, דאגי מראש לכך שתהיי לבד כמה שפחות. תצטרכי עזרה בטיפול בתינוק, ברחצה, ובביצוע פעולות יומיומיות.
 • מיץ משזיפים מיובשים מקל את פעולת המעיים לאחר הניתוח, ועשוי לעזור במתן צואה.

 

עומדת לעבור לידה קיסרית? הצטיידי מראש בתכשירים המומלצים לטיפול בצלקת. לרכישה לחצי כאן.

 

אולי יעניין אותך גם:
לפעמים עושים הכל נכון ובכל זאת לא מצליחים
אורזים תיק לניתוח קיסרי
התקופה הראשונה בבית לאחר ניתוח קיסרי
הוספת תגובה

מס תיקונים לחלק ראשון

07/08/2015 15:18
רותי
הי,רושמת מס הסתייגויות :ניתוח חירום לא ניתן לתכנן ולא ניתן לצפות מראש לכן לבקש מאשה להיות בצום שש לפני ניתוח חירום זה קצת בעייתי.אכילה ושתיה בזמן לידה פיזיולוגית מותרת ואף נחוצה על מנת לשמור על כוחה של היולדת לכן יולדות אוכלות ושותות,עכשיו,יש חדרי לידה בארץ שמבקשים מיולדת להמעיט באכילה כאשר ישנה הרדמה אפידוראלית במחשבה אולי שזו תביא בהמשך לניתוח...גם פסה מן העולם,ברוב,המכריע של ניתוחים הרדמה היא אזורית ספינאלית אן ניצול של אלחוש אפידוראלי שקיים ודבר שני,בעבר מאוד חששו מאספירציה שאיבת תוכן קיבה בזמן ניתוח בגלל שימוש בהרדמה כללית.לגבי קשירת ידיים בעידן של ניתוח קיסרי ידידותי ליולדת -ברוב בתי החולים לא קושרים ידיים על מנת לאפשר להם להחזיק ולגעת את הילוד ואף לבצע מגע עור אל עור ראשוני.כותבת היא אם 2 קיסריות חירומיות שלא הייתה בצום ושלא קשרו לה ידיים וגם מיילדת מוסמכת במקצועי.ברכות על האתר ...מצויין !

לק

19/03/2014 14:58
לנה
אני יודעת שמורידים לק כי כשיש חוסר חמצן בגוף הדבר הראשון שרואים זה שכל קצוות הגוף מתחילים להכחיל וזה כמובן כולל את הציפורניים

חדר ניתוח

19/04/2012 12:47
יעל
לדעתי זה קשור לכל מיני מכשירים וחומרים שנמצאים בחדר ניתוח. האיפור, הלק והתכשיטים עלולים להפריע במקרים של פרוצדורות חירום בזמן הניתוח.
אני יודעת שתכשיטים מסירים גם לפני ניתוחים אחרים, לא רק בקיסרי.

ההכנות

19/04/2012 12:44
נעמי מה
מה העניין עם הסרת הלק, האיפור והטכשיטים???