מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

ניתוח קיסרי בהפתעה

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מאמרים ניתוח קיסרי
  4. ניתוח קיסרי בהפתעה

את מתכוננת ללידה ולא מטרידה את עצמך בסיכוי הקלוש שאולי תלדי בקיסרי. בואי נעצור לרגע ונחשוב "מה אם..."

אין דבר מרגש יותר מהריון ראשון. הגוף שלך והלב שלך עוברים דברים שעדיין לא חווית בעבר. את פתאום מגלה את ההתרגשות של לגדל בתוכך ייצור קטנטן ופגיע, את מתחילה להבין לאט לאט את האחריות שיש לך על היצור הזה ואת מתכוננת ללידה ולראשית דרכך בתור אמא. לתוך כל המערבולת הזאת, נכנס הפחד מהלידה, שקיים אצל כל הנשים. אצל חלקן הפחד מודחק ובא לידי ביטוי רק בלידה עצמה, ואצל אחרות הוא קיים עוד לפני ההריון. ואז, כדי להכין את עצמו לחווייה המטלטלת של הצירים, הלחיצות והאינטנסיביות של הלידה, אנחנו נרשמות לקורס הכנה ללידה ומתרגלות יוגה לנשים בהריון, כדי שהגוף, וגם הבעל, יהיו מוכנים לכל ציר, גם אם הוא בא מהבטן, וגם אם הוא יותר מהגב.

ואת מקווה שאת מוכנה, ואולי את כבר משננת בעל פה את עשרת הכלים להתמודדות עם צירים בלי אפידורל. ויום אחד הלידה פשוט מגיעה ואת בהלם טוטאלי, גם אם את לא תודי בזה כרגע. ובמצב הזה, מאוד לא פשוט לעמוד על העקרונות שלך ולדאוג שבאמת ישימו לב לתוכנית הלידה שלך. ובאים לך ציר ועוד ציר, ולא ישנת כמעט יומיים. ובחדר הלידה יכולים לקרות כל מיני דברים שלא תביני, גם אם ראית מיליון לידות ביו-טיוב, ולא תמיד הלידה תקרה כמו שתכננת. אם את עכשיו בהריון ראשון ואת קוראת את זה – אז קחי את הטיפ הזה לתשומת ליבך: תבואי מוכנה לזה שאת לא יכולה להיות מוכנה לכל מצב.

אחת מתוך 4 עד 5 לידות מתבצעת בניתוח קיסרי, זה אומר שהסיכוי ללדת בקיסרי הוא בערך 20%. זה אומר שלפחות אחת או שתיים מהנשים איתך בקורס הכנה ללידה יגיעו לקיסרי. רובן יגיעו לשם מופתעות, לא מוכנות, עם תחושת נבגדות, כועסות ומאשימות – בדרך כלל את עצמן. אבל האמת היא שהיולדת איננה אשמה כמובן. הדבר היחיד שאישה יכולה לעשות כדי להשפיע על הסיכוי שלה להגיע לקיסרי, זה להיות מודעת לאפשרות הזאת ולהיות מוכנה אליה, כדי לדעת לזהות את הסימנים המקדימים. ברגע שאת לוקחת את האפשרות הזאת בחשבון, את כבר יכולה לקחת חלק פעיל בלידה ולעשות את כל מה שאת יכולה כדי להימנע מלידה בניתוח.

בקורסים להכנה ללידה מדברים הרבה על לידה פעילה (זה טרנד) ובאמת נותנים כלים מצוינים להתמודדות עם הצירים בלידה טבעית. ויש מדריכות הכנה ללידה שגם מדברות על ניתוח קיסרי, אבל רוב הנשים חושבות "לי זה לא יקרה". וזה מובן. אנחנו לא רוצות כל החיים להתכונן לתרחיש הגרוע ביותר. אחרי הכל זה לידה וזה מרגש אז חושבים חיובי! אז רק לרגע עכשיו, תחשבי שנייה על לידה בניתוח קיסרי. קחי בחשבון שאולי זה יקרה גם לך כי זה לא כל כך נדיר. ואם זה יקרה – תדעי שאת לא אשמה.

תינוק שנולד בקיסרי חירום

אולי יעניין אותך גם:
הפרעת סטרס פוסט-טראומטית לאחר לידה קיסרית
איך לשפר את מראה הבטן לאחר ניתוח קיסרי?
הבחירות שלך בלידה
הוספת תגובה