מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

טיפול בצלקת- יריעות או ג'ל סיליקון?

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. טיפול בצלקת- יריעות או ג'ל סיליקון?

אחת מחברות קבוצת הפייסבוק שלנו בדקה את המוצרים הקיימים היום בשוק וחזרה עם מידע מועיל.

טיפול בצלקת ניתוח קיסרי

בין אם את גאה בצלקת שלך או לא יכולה להסתכל עליה, כולנו אוהבות אסתטיקה. לכן החלטתי לרכז בפוסט אחד את המידע שאספתי על  יריעות וג'ל סיליקון אחרי ניתוח קיסרי.

מהי בעצם צלקת?

קיים הרבה מידע באינטרנט על צלקות- אז מוזמנת לקרוא.. אבל בקצרה:

צלקות בעור נגרמות כאשר השכבה העמוקה העבה של העור נפגעת. כיוון שהגוף לא יכול לשחזר את הרקמה כפי שהייתה, הרקמה החדשה תהיה בעלת מרקם ואיכות שונה מהרקמה שמסביב וזה מוביל ליצירת צלקת. לא ניתן למנוע התפתחות צלקת אך ניתן למנוע התפתחות צלקת אבנורמלית (אדומה ובולטת). כמו כן ניתן להאיץ ולקצר את משך החלמת הצלקת משנה וחצי- שנתיים לכ-שלושה חודשים בלבד, באמצעות טיפול נגד צלקות. בבית המרקחת תוכלי למצוא כיום מגוון של מוצרים לטיפול בצלקת, כגון ג'ל סיליקון או יריעות סיליקון.

חשוב: מומלץ להתחיל טיפול בצלקת מיד לאחר החלמת החתך, כשהמקום סגור ויבש.

ג'ל סיליקון:

המלצות בינ"ל קובעות שג'ל סיליקון הוא טיפול מועדף במניעת צלקת אבנורמלית או בטיפול בצלקת הנובעת מניתוח, טראומה, או כוויה.  ג'ל סיליקון (כגון "קלו קוט") מאיץ את תהליך הריפוי של הצלקת, מרכך ומשטח אותה ומפחית אודם וגרד.  קיים בצורות של שפורפרת למריחה או ספריי להתזה, שיתרונו בצלקת מניתוח קיסרי הוא שאינו דורש מגע יד (ותאמינו לי- הצלקת כואבת!) ומתייבש יחסית מהר, תוך 2- 3 דקות.

ממידע שאספתי - קלו-קוט יוצר מחסום בררני, המונע כניסת חיידקים ומאפשר לגוף תהליכי ריפוי טבעיים (מניעת תגובת יתר של מערכת החיסון). הטיפול בצלקת באמצעות קלו-קוט מסייע ליצור סביבה אופטימאלית עם רמת לחות מתאימה (50% אידוי) וייצור קולגן בכמות נכונה והוא מבוסס על נוסחת פטנט של שילוב ייחודי של רכיבי סיליקון המצטלבים ונצמדים לעור ומתייבשים תוך דקות. שכבת הסיליקון שנוצרת גמישה ונושמת- מורחת ושוכחת...

יריעות סיליקון:

יריעת סיליקון היא אינרטית, כלומר אין בה חומר פעיל, היא יושבת על הצלקת ויוצרת סביבה לחה אידיאלית להחלמה של הצלקת (לכן גם משפיעה משמעותית ויש פחות גרד).
מהסיבה הזו, קיימות כמה אפשרויות של חברות המשווקות מוצר של יריעת סיליקון אבל ההבדלים בינהם כמעט לא קיימים. היריעה היא בעצם פלסטר שקוף/בצבע גוף שמכיל דבק רב פעמי בצד אחד. הולכים איתה כ20 שעות ביום, שוטפים במים וסבון, מייבשים ומדביקים שוב.

לכל קיסרית מומלץ להגיע לריפוי בעיסוק/ פיזיותרפיה של רצפת אגן ולקבל שם הסבר על עיסוי לצלקת. מרבית בעלי המקצוע האלה ימליצו או יחלקו בחינם יריעת סיליקון. אבל גם אם יש לך יריעה אחת, זה לא מספיק. מומלץ ללכת עם היריעה מרגע שהצלקת סגורה, כלומר לא על פצע! ועד שהיא משנה צבע ומבהירה, בעצם מסיימת החלמה. טיפול יכול להימשך חודשים רבים כתלות בעור והצלקת שלך. כל יריעה מספיקה לשימוש של חודש אחד. כך שתצטרכי יותר מאחת בכל מקרה.

אפשרויות רכישה

ג'ל סיליקון:

ניתן לרכוש את מוצרי קלו קוט ללא מרשם בכל קופות החולים או לרכוש בהנחה עם משלוח חינם עד הבית באתר הבא: http://www.maxpharm.co.il/Web/?PageType=9&ManID=623

יריעות סיליקון:

קיימות חברות מסחריות שמשווקות יריעות סיליקון וקל למצוא אותן בגוגל. חוץ מזה יש לך אפשרות לקנות בהנחה בקופות החולים עם מרשם רופא. בגלל שהתקשתה למצוא את זה במערכת הממוחשבת, רופאת המשפחה שלי (במכבי) רשמה מרשם ידני ״יריעת סיליקון אלסטית 10*15״ ואיתו קניתי כבר מספר פעמים בבית מרקחת של הקופה (כ50 ש״ח). במערכת הממוחשבת המק״ט: יריעת סיליקון סקרבן אלסטי 80240.

בקופת חולים כללית ניתן לקבל מרשם דרך מכון ריפוי בעיסוק פיזיקלי (מצריך הפניה למכון).


צלקת קיסרית היא בערך באורך 13 ס״מ לכן 15 ס״מ זה הרוחב הנכון לקניה ולגבי האורך ניתן לגזור במספריים את היריעה ל2-3 יריעות וכל אחת טובה לחודש.
לפי החברות ניתן להתחיל שימוש עד שנתיים אחרי הניתוח.


שימי לב שכאשר את מתחילה להשתמש ביריעה כדאי לעשות זאת הדרגתית בימים הראשונים, ללכת רק 2-3 שעות. למחרת 5-6 שעות ואז כ20 שעות בכל יום. כמו כן אסור להניח אותה על קרם גוף או שמן כי הדבק יהרס.
לחברת ניוג׳ל יש ג׳ל משלים ליריעה. זה בעצם סיליקון במצב נוזלי (שוב, אין פה חומרים פעילים) שאפשר למרוח על הצלקת בזמן שהיריעה בשטיפה וייבוש ולקבל טיפול רציף.

מוזמנות לשתף, לדון ולשאול שאלות. מאחלת צלקות דקות ויפות לכולנו.

 

הוספת תגובה