מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

הכנות לניתוח קיסרי אלקטיבי

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. הכנות ללידה קיסרית
 4. הכנות לניתוח קיסרי אלקטיבי

הכי טוב להיות מוכנה, ולכן סקרנו בקצרה את כל מה שעומד לקרות לך לקראת ניתוח קיסרי מתוכנן (אלקטיבי)

הכנות לקיסרי מתוכנן

ניתוח קיסרי אלקטיבי הוא ניתוח מתוכנן, שנקבע בדרך כלל לשבוע ה-38 להיריון בגלל סיבה כלשהי שמונעת ממך ללדת בלידה ואגינאלית. הסיבה יכולה להיות:

 • מצג עכוז
 • הערכת משקל גבוהה
 • קיסרי חוזר
 • אגן צר
 • סיבוכים שונים בהריון
 • ועוד.

אם ידוע לך שאת מועמדת לניתוח קיסרי מוזמן, עלייך להשיג הפנייה מהרופא המטפל ולהגיע לקראת סוף ההריון לבית החולים לבדיקות שגרתיות והערכת מצבך. במועד זה ייקבע לך תאריך לניתוח עצמו. הבדיקות כוללות בדרך כלל אולטראסאונד, בדיקת שתן, מוניטור עוברי ותשאול בעל פה.

כדי להתכונן ליום הבדיקות בבית החולים, מומלץ להכין מראש:

 • הפניה מרופא הנשים שלך
 • רשימת שאלות שהיית רוצה לשאול את הצוות
 • תיק רפואי - קלסר ובו כל הבדיקות והמסמכים הרפואיים שלך מתקופת ההריון וכל מסמך רפואי רלוונטי אחר.
 • כרטיס חבר של קופת החולים
 • תעודת זהות
 • שתייה ואוכל (זה עלול לקחת כמה שעות...)
 • טלפון ומטען
 • אם יש תאריך מסוים שחשוב לך ללדת בו – זה הזמן לנסות לבקש, אבל קחי בחשבון שהשיקול הרפואי תמיד יגבר על הרצון שלך ללדת בתאריך יפה.

טרום ניתוח

הביטוי "טרום ניתוח" מתייחס להכנות רפואיות שבית החולים צריך לעשות לך לפני הניתוח. אין מה להיבהל, הכוונה היא רק לוודא שאת בריאה ומוכנה להרדמה ולניתוח, ושלבית-החולים יש את כל המידע הרפואי אודותייך.

בחלק מבתי החולים מבצעים את תהליך הטרום ניתוח כמה ימים לפני הלידה הקיסרית, על מנת לחסוך זמן בבוקר הלידה. בבתי חולים אלה מזמנים את כל ה"קיסריות" של אותו שבוע להליכי טרום ניתוח באופן מרוכז, כך שתוכלי לפגוש עוד נשים במצב דומה לשלך וזה יכול להיות נחמד!

גם ליום זה מומלץ להגיע עם הרבה סבלנות, צידה לדרך ומצב רוח טוב. רוב הנשים המיועדות לניתוח קיסרי מעדיפות בשלב זה להגיע יחד עם בן הזוג או עם מלווה. כאן למעשה מתחילה "חוויית הלידה" שלך. אז למה לא לשתף מישהו קרוב?

הליך טרום ניתוח כולל בדרך כלל מוניטור עוברי (קחי בחשבון חצי שה לפחות של שכיבה עם מוניטור עלייך. אם העובר קצת רדום ואין ניטור רציף ותקין – זה יכול לקחת אפילו יותר!), בדיקת אולטרסאונד (ולפעמים גם בדיקה פנימית, בדיקות לחץ דם, בדיקת שתן, משקל וגובה ופגישה עם הרופא המרדים שישאל אותך לגבי רגישויות לתרופות, מחלות במשפחה ועוד.

לאחר שסיימת את כל הבדיקות יגידו לך בדיוק באיזה יום ובאיזו שעה תעברי את הניתוח (שימי לב שלפעמים יחולו שינויים בתאריך המקורי שנתנו לך), וינחו אותך להיות בצום ביום הניתוח.

הכנות ביום הניתוח

גם ביום הלידה תצטרכי להתאזר בסבלנות, כי כמו שלמדת מניסיונך כד כה, בתי חולים זה לא שעון שוויצרי. מספיק שלידה אחת רגילה תהפוך לניתוח קיסרי חירום, והופ! כל הלו"ז נדחה בחצי שעה לפחות. וזה כידוע תרחיש די נפוץ, כיוון שבממוצע אחת מכל חמש לידות מסתיימת בקיסרי.

רצוי מאוד להגיע לבית החולים בשעה שנקבעה לך, או אפילו קצת יותר מוקדם, עם בן הזוג או מלווה אחר שיעזור לך כבר בשלב ההכנות. ברוב המקרים מגיעים ביום הניתוח לחדר לידה ושם האחיות יקבלו אותך ויכינו אותך לניתוח, ורק לאחר מכן יעבירו אותך לחדרי הניתוח.

אז מה הולך לקרות עכשיו?

שוב בדיקות: מוניטור עוברי, בדיקת שתן, לחץ דם וכו'. במקביל, יתנו לך כותונת של בית החולים ותצטרכי בשלב זה להיפרד מהבגדים שאת לובשת, כולל חזייה ותחתונים, ולהסתפק במעיין חלוק-שמלה די מכוער, ופתוח בחלקו האחורי, ממש כמו בסרטים! את הבגדים שאת מורידה תוכלי לשים בתיק ולהשאיר בחדרי לידה, או שבן הזוג שלך יסחוב אותם עד שיראו לו היכן חדר האשפוז שלך, והוא יוכל להניח את החפצים שם. בכל מקרה, לא כדאי להשאיר בתיק חפצים יקרי ערך, כי גניבות בבתי חולים הן לצערנו דבר נפוץ מאוד.

לאחר סיום הבדיקות תצטרכי להמתין עד שיקראו לך מחדר הניתוח, כלומר עד שיגיע תורך ללדת! זה כבר מרגש ממש! בינתיים האחיות בחדרי לידה יגלחו לך את אזור הניתוח. הכוונה היא לאזור הבטן התחתונה והאזור שמעל המפשעה. לאחרונה נכנסו לשימוש מכשירי גילוח חשמליים שפחות גורמים לחתכים ועושים את העבודה מעולה. כמו שאומרים: איך לא חשבו על זה קודם?

העברתך לחדר הניתוח תיעשה כשאת שכובה במיטת בית חולים. מומלץ להירגע ולנסות ליהנות מהסיטואציה. המלווה שלך יהיה לצדך כל הזמן. אם ביה"ח שלך מאפשר את כניסתו לחדר הניתוח, הוא יקבל כעת ערכת לבוש מיוחדת שתפקידה למנוע העברת זיהומים. יתנו לו להחליף בגדים וגם לכסות את הנעליים ואת הראש בניילונים. זהו, אוטוטו את יולדת. ייתכן שתהיה המתנה נוספת ממש מעבר לדלת חדר הניתוח, כי אין ברירה, חייבים לארגן את החדר, לחטא, להכין ציוד, והצוות צריך להתכונן.

צוות אתר קיסר נולד מאחל לך הצלחה ובריאות!

נשמח אם תרשמי בתגובות את רשמייך מההכנות לניתוח כפי שאת חווית אותן.


קריאה נוספת: ניתוח קיסרי פרטי.

 

עומדת לעבור לידה קיסרית? הצטיידי מראש בתכשירים המומלצים לטיפול בצלקת. לרכישה לחצי כאן.

 

אולי יעניין אותך גם:
ניתוח קיסרי בבי"ח לניאדו
עדי רחמן - לחזור לעצמך אחרי הלידה
בלוג של מאיה - אמא לתאומים
הוספת תגובה