מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

קיסרי מבחירה - סיפור הלידה של רותם

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. סיפורי לידה קיסריים
  4. קיסרי מבחירה - סיפור הלידה של רותם

סיפור על לידה קיסרית מבחירה. ותמונות שמוכיחות שהיה נפלא.

מי שילדה בקיסרי חירום ועברה חוויה קשה של בהלה, לחץ, פחד, כאבים והרבה סבל - הרבה פעמים תתקשה להבין למה מישהי נורמלית תיכנס מבחירה חופשית ללידה בחדר הניתוח. 

לאחרונה מדברים לא מעט בתקשורת על נשים שמבקשות ללדת בניתוח קיסרי למרות שאין לכך סיבה רפואית, וישנה סערה סביב השאלה האם זה לגיטימי? והאם מערכת הבריאות צריכה לשתף פעולה עם נשים אלה?

אצל רותם הרצון ללדת בקיסרי החל להתגבש עם סיומה של הלידה הראשונה שלה, שהייתה לידה ואגינלית. זו הייתה לידה קשה והתערבותית, שלא התקדמה בצורה אופטימלית ולכן רותם קיבלה במהלכה זירוז, ביקשה אפידורל בפתיחה 3, וגם קיבלה - ולאחר מכן הלידה נתקעה.

על אף שירדו מים מקוניאליים (מי שפיר שאינם צלולים, כיוון שהתינוק כבר הטיל צואה ראשונה בתוך הרחם), והלידה לא התקדמה - עדיין נמשכו הניסיונות ללידה רגילה. 

"נפשית זה היה סיוט, הייתי כבר 7 שעות בפתיחה מלאה. בעלי לא ידע איך לעזור לי... בסוף נאלצנו לעבור ואקום, שגם הוא היה מאוד קשה.

לאחר הלידה, התינוק עבר החייאה כי הוא בלע מים מקוניאליים.

עוד בחדר לידה אמרתי - אני לא יולדת יותר בחיים!"

 

"כשביררתי לגבי הלידה הראשונה מה בדיוק קרה שם ולמה הלידה כל כך השתבשה, נאמרו לי משפטים כמו 'יכול להיות שיש נשים שאצלן הגוף לא יודע איך ללדת'. לא הייתה סיבה רפואית למה שקרה בלידה שלי."

 

כשרותם נכנסה להריון נוסף, היא ידעה מראש שהפעם היא תבחר ללדת בניתוח קיסרי, וקבעה תור לניתוח אצל הרופא שלה בבי"ח איכילוב.

"זאת היתה חוויה שונה לגמרי. כל הניתוח חייכתי, רואים את זה בתמונות.

חוויה מדהימה מדהימה. באתי מוכנה לניתוח - וזה השפיע לטובה על ההחלמה. אחרי שבועיים כבר שכחתי שפתחו לי את הבטן. מבחינתי זו ללא ספק ההחלטה הנכונה, חוויה מתקנת ללידה הקשה והטראומטית שעברתי.

במהשלך ההריון השני, פחדתי שלא יאשרו לי לעבור ניתוח, אבל הרופא שלי הבין אותי ואמר - 'אנחנו מתעסקים עם בני אדם'. 

בסביבה הקרובה היו הרבה הרמות גבה לגבי ההחלטה שלי, אבל אני שלמה איתה. נפשית, אחרי הקיסרי הייתי הרבה יותר פנויה לטפל בתינוק, ההחלמה הנפשית היתה הרבה יותר טובה. לכן אני ממליצה על קיסרי כאופציה לנשים שעברו מקרה דומה.

מבחינתי, השלמה היא המפתח לחוויה הטובה."

 

יולדת מוכנה לניתוח קיסרי 

מתחילים... ורותם מחייכת.

 

הוצאת התינוק בניתוח קיסרי

עוד רגע הוא בחוץ...

 

תמונות מלידה קיסרית

חצי בחוץ. ורותם עדיין מחייכת.

 

תינוק שנולד בניתוח קיסרי

והופ. הוא נולד. מזל טוב!

 

פגישה ראשונה עם התינוק אחרי ניתוח קיסרי

ברוך הבא לעולם!

 

גם לך יש סיפור לידה יוצא דופן? 

רוצה לפרסם אותו באתר?

פני אלינו כאן.

עומדת לעבור לידה קיסרית? הצטיידי מראש בתכשירים המומלצים לטיפול בצלקת. לרכישה לחצי כאן.

הוספת תגובה

כמוני כמוך

20/11/2015 14:07
נועה אהרונסון
רותם יקרה,
הלידה הראשונה שלך וגם השניה מאד מזכירות את שלי. גם אצלי הייתה לידה ראשונה ארוכה מאד, עם מצוקה עוברית ומים מקוניאליים התערבות בוואקום ולאחר מכן התאוששות נפשית וגם פיזית מאד קשה וארוכה.
גם אני ידעתי בסוף הלידה שיותר לא אלד... עם גילוי ההריון השני החלטתי ללכת לטיפול בטראומה ולבצע בחירה מושכלת. לפני פחות משבועיים נולד לי מלאך בקיסרי, הלידה הייתה מדהימה ועד כה ההתאוששות מפתיעה לטובה.
גם אני הייתי צריכה להסביר לכל העולם ולכל איש צוות לרבות הפקידות במיון למה בחרתי בקיסרי, אפילו צמד המילים ״לידה טראומטית״ לא השתיקה את הסקרנות והתבקשתי לנמק, להצטדק ולהסביר.
הבטחתי לעצמי שלא משנה אם הלידה תהיה חוויה מתקנת או לא, אני לא אמליץ לאף אישה על הבחירה שלי, הסיבה לכל היא שלדעתי מדובר בבחירה שצריך להגיע מהשלמה פנימית ולא על סמך חוויות של אחרות. זה משהו שצריך לבוא מבפנים לאחר קבלת מידע ובירור עצמי.
למי שכן בוחרת בזה, יש לי מספר טיפים בהתמודדות עם הבחירה והסביבה:
- ברגע שבחרת בקיסרי, חבקי את הבחירה, השלימי איתה והפסיקי לפקפק. בחרת באופציה שהכי נכונה לך.
- מעטים יבינו באמת למה בחרת ללדת ככה, הרוב ירים גבה, הנועזים ינסו לשכנע אותך ללדת ואגינלי. אל תתאמצי להסביר את עצמך. אני עניתי לאנשים ששאלו למה קיסרי ״ אני לא רוצה לדבר על זה״, ברב המקרים זה השתיק את הסקרנים.
- מספר שבועות לפני הניתוח התחילי לדמיין את הניתוח, תדמייני את המהלך כולו ואת המפגש. השתדלי לעשות זאת מספר פעמים לפני הלידה. התהליך הזה יעזור לך במתח שלפני הניתוח וגם במהלכו.
- תזכרי- את הבחירה עשית מתוך היכרות עצמית, מתוך נסיון ומתוך תקווה ללדת בקלות יחסית ולהתאושש מהר.
ולסיום - עד כמה שניתוח קיסרי הוא מתוכנן, תהיי מוכנה לבלתי צפוי. כמו בכל דבר בחיים, גם כאן זה יכול לקרות. ככל ותהיי מוכנה לאפשרות שיתכנו הפתעות כך ההפתעה תטלטל אותך פחות.