מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

קביעת תור וטרום ניתוח בבתי החולים בארץ

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. הכנות ללידה קיסרית
  4. קביעת תור וטרום ניתוח בבתי החולים בארץ

אחת ולתמיד: לאן צריך להתקשר כדי לקבוע תור לניתוח? מה זה טרום ניתוח ומה צריך להביא? קיסריות מנוסות מספרות.

נכנסת לניתוח קיסרי מתוכנן

נערך ע"י יעל רותם, מנהלת קיסר נולד ודולה לניתוח קיסרי. אוקטובר 2016.

 

רק מי שכבר ילדה בניתוח קיסרי מתוכנן, מכירה את הנוהל לקביעת התור לניתוח, התעסקות עם טופס 17 מקופת החולים, הגעה לבית החולים ל"טרום ניתוח" וכל ההתארגנות מראש.

לפעמים זה יכול להיות מבלבל: באיזה שבוע צריך לקבוע תור לניתוח? והאם צריך ממש להגיע לבית החולים כדי לעשות את זה? ואם כן, אז האם צריך לקבוע תור להגעה הזאת, או שפשוט באים? ומה צריך להביא? האם קופת החולים מכסה את העלויות מול ביה"ח או שצריך להמציא טופס 17?

 

לכל בית חולים יש נוהל מעט שונה, וכאן ננסה לעשות קצת סדר.

הכתבה מבוססת על עדויות של נשים שילדו בניתוחים קיסריים אלקטיביים (מתוכננים) והסכימו לשתף אותנו בכמה שיותר פרטים.

אם גם את ילדת ויש בידייך מידע, צרי קשר או רשמי לנו בתגובות שבתחתית הדף.

 

רמב"ם

רמב"ם, לפני 6 שנים וחצי.
הרופא שלי התקשר לקבוע תור, כשהייתי אצלו בביקורת בשבוע 36 והעובר עוד היה עכוז.
הייתי צריכה להגיע יום לפני לשיחה עם המרדים. לא זוכרת בבירור אבל לדעתי גם לקחו בדיקות דם.

המלווה (בעלי) היה בשיחה עם המרדים כתנאי לכך שיוכל להכנס לניתוח.
באותו היום המזכירה של חדרי לידה אמרה לי מתי להגיע למחרת, באיזו שעה הניתוח שלי.

****

נותחתי לפני שבוע וחצי. פניתי בשבוע 34 אם אני לא טועה. פיקססתי מכתב מהרופא ויום למחרת התקשרתי למספר שהוא נתן לי ושם ענה לי רופא מהמחלקה שקבע לי את התאריך ותיאם את התאריך להכנה (לא היה צריך להגיע לקביעת התור).

עשו לי 3 בדיקות דם- סוג דם, ספירת דם ועוד משהו. עשו מוניטור, בדיקת שתן, עשו אולטראסאונד, בדקו פתיחה (אולי רק כי היו קצת צירים), הרופאה גם ביקשה לראות את 2 הסקירות ואת השקיפות.

טרום הניתוח בוצע בדיוק שבוע לפני התאריך שנקבע. כדאי להביא הכל. היו מאד נחמדים אבל לקח המון שעות כי היה נורא עמוס (חגים) וכי הייתי צריכה לחזור על המוניטור ועל השתן והתלבטו אם להקדים את התאריך.

וגם הייתה אמורה להיות פגישה עם המרדים אבל בגלל שהיה יום נורא לחוץ לא היה סיכוי שיתפנה מרדים ובסוף השיחה הזאת התקיימה רק בבוקר של הניתוח. רק וידאו שאני לא רגישה לדברים ושאלו שאלות שקשורות להרדמה וכשראו שאין משהו מיוחד אמרו שזה לא דחוף ושחבל שנחכה רק בשביל זה.

 

סורוקה

סורוקה, לפני כחודש.

נותחתי עקב מצג עכוז, שבוע 37+5. לאחר ההפניה מרופא הנשים יצרו איתי קשר מסורוקה לגבי טרום ניתוח שהתקיים כשבוע לפני הניתוח. לטרום ניתוח נדרשתי להגיע עם התחייבות ובדיקות דם עדכניות מהשבוע האחרון. ביום של הטרום ביצעו מוניטור, אולטראסאונד ושיחה עם המנתחים הבכירים של המחלקה שהסבירו על ההליך, סוגי ההרדמה, נוכחות מלווה וכמובן סקירה של כל ההיריון.

התאשפזתי במחלקת יולדות ב' והיה מצויין! מחלקה חדשה, היה נקי כל הזמן, צוות אחיות ורופאים קשוב ועוזר, קיבלתי הדרכות שונות כולל הנקה.

בחדר הניתוח עצמו כל הצוות היה מאוד נחמד, הרגיעו אותנו מאוד, המרדים והמנתחים עדכנו בכל שלב במהלך הניתוח וכמובן שהמיילדת הביאה את התינוקת אליי לאחר שהוציאו אותה וגם לאחר שקילה וכו'. ביקשתי לסגור עם תפרים נמסים או הדבקה ולא הייתה עם זה שום בעיה, סגרו עם הדבקה. הלכתי עם המון חששות והייתה לי חוויה מאוד טובה.

הניתוח התבצע בשעות הבוקר ולכן התאשפזתי יום קודם.. גם שם ביצעו שוב מוניטור ולקחו בדיקות דם.

****

היום לפני שנה בדיוק נותחתי בבית חולים סורוקה.

הייתי בסיכון אז יצא שהתאשפזתי שם כחודשיים לפני ואמרתי שאני מתכננת לעבור את הניתוח אצלם. טופלתי אצל ד"ר ארז, אז הם יצרו איתי קשר בערך בשבוע 35 ותיאמו לי תור לשבוע 37. בגלל הסיכון לקרע, הסבירו לי שהתאריך חייב להיות מוקדם מהרגיל.

ישבתי עם צוות של 2 פרופסורים ו-2 רופאים שקרא את כל ההיסטוריה שלי וקיבל החלטה בהתאם. הסבירו לי לגבי כל האפשרויות. לא ממש אפשרו לי לבחור בהרדמה מלאה/חלקית, בגלל הסיכון אבל בניתוח עצמו זה השתנה.

לפני הפגישה איתם עברתי בדיקות כלליות, מוניטור, לחץ דם ועוד, ע"י אחות המחלקה.
אחרי הפגישה האחות ישבה עם כל הנשים שתואמו לאותו יום להסבר מלא ומקיף ולשאלות נוספות. היה בהחלט ממצה!!

ממליצה מאוד על סורוקה.

 

מאיר

לפני שנה. העובר היה מצג עכוז, ניסיתי היפוך בתל השומר ולא הצליח, אבל החלטתי לא לעשות קיסרי שם.

פניתי למאיר רק בשבוע 38, הלכתי לפגישה (חייבים להגיע) וקבוע לי ל39+4. רק הייתי צריכה להביא אולטרסאונדים קודמים (שקיפות עורפית וסקירות) ולשבת עם רופא 5 דקות.

טרום ניתוח היה יום לפני הניתוח, עשו אולטראסאונד ומוניטור, יש מצב שגם בדיקות דם. הבאתי שוב את כל התיק הרפואי. בסוף היתה פגישה עם רופא, רק לעבור על הכל וחתם על טפסים. וזהו, הגעתי למחרת על הבוקר לניתוח.

 

לניאדו

לפני חודשיים. צריך להגיע בכל בוקר בין תשע ל 12:00 או אחת (ניתן לוודא טלפונית בשביל ללידה - מועדון היולדות שלהם) למחלקת יולדות א׳ החל משבוע 34-35, אני הגעתי ב-37 בגלל עכוז.

מבקשים להירשם לקיסרי ואז נכנסים לרופא שעובר על מסמכי ההריון, מהלך ההריון והסיבה לקיסרי ולאחר מכן קובע תור לקיסרי ביומן עם עט... המדיניות שלהם היא לדחות כמה שניתן בהתחשב במצב.

טרום ניתוח בדרך כלל נעשה יום לפני אלא אם הניתוח ביום ראשון ואז מזמינים לחמישי או שישי לטרום ניתוח, תלוי בעומס. לטרום ניתוח צריך להביא שוב את מסמכי ההריון בדגש על ספירת דם מעד חודש לפני הניתוח. בטרום ניתוח פותחים תיק, ממלאים טפסים גם לגבי מה רוצים לעשות ליילוד ומה לא, עושים מוניטור, אולטרסאונד ובדיקת שתן בסטיק ולחץ דם ודופק. אם הכל תקין שולחים הביתה עד לניתוח.

בבני ציון בחיפה צריך גם להגיע פיזית כדי להירשם לניתוח באותם שעות וטרום ניתוח יום לפני הניתוח. ובכרמל מבקשים הפניה מהרופא ורושמים טלפונית, בטלפון של חדרי הלידה. לבני ציון וכרמל נרשמתי ובסוף ביטלתי.

בלניאדו הרגשתי קצת וי איי פי, איך שהגעתי מיד אחרי בדיקת שתן קיבלו אותי וחיברו למוניטור מיד אחרי בדיקת שתן כך שלא נתנו לי לחכות הרבה למרות שהיו נשים במיון.
וחשוב ממש להביא תעודת זהות לקבלה, רישיון או כל תעודה מזהה אחרת לא מספיק.

****

אני קבעתי תור בלניאדו, צריך להגיע פיסית שבועיים לפני, אין צורך בטרום ניתוח פשוט קובעים תור ואז מגיעים לניתוח.
כדאי לבקש שתהיה שיחה עם המנתח לפני הכניסה לניתוח ושם גם לבקש תפרים נמסים ואת כל שאר הבקשות.

סוג ההרדמה המומלץ הוא אפידורלי ואפשר לבקש טשטוש או אפילו היפנוזה קלה לפני הזריקה המלחיצה הזאת.

לפני שבוע פגשתי שם במקרה את הרופאה שניתחה אותי ושיתפתי אותה בפחד העצום שיש לי מאפידורל והיא ענתה שהיא מאד לא ממליצה על הרדמה מלאה בעיקר בגלל סיכונים ליולדת ושאם אנותח אצלה אז היא הרבה פעמים עוזרת בהיפנוזה למנותחות כדי להפיג את החרדה.

 

שיבא תל השומר

אני מתכננת קיסרי בתל השומר, נקבע לי לשבוע 39, לתאריך 30/11/16.
פניתי טלפונית בשבוע 28 ונאמר לי שבשל החגים זה קצת גבולי כי הם עמוסים אבל בכל זאת קבעו לי תור למרפאה טרום ניתוחית.

הטלפון שלהם 03-5305000
ביקשו להגיע עם הבדיקות הרפואיות, אולטרסאונד ראשון ואחרון, סיכום והפנייה מהרופא המטפל.

לא ביצעו שום בדיקות, זה היה רק שיחה עם ד"ר קסטל מנהל המחלקה.
היו מאוד נחמדים וקשובים לבקשות.

****

לפני שבעה חודשים הופנתי בשבוע 36 .
קבעתי תור לתרום ניתוח הבאתי בדיקות דם עדכניות. הכל היה לי בתוך קלסר, חסך לרופא הרבה עבודה.
הגעתי אליו, ישבנו דברנו והוחלט על קיסרי עם אפס הפרדה בשבוע 39+4 .
אבל מציאות לחוד ורצון לחוד בסוף נותחתי בשבוע 38 בקיסרי דחוף עם ביות מלא.

****

אני מתכוננת לקיסרי בתל השומר פניתי טלפונית בשבוע 30 קבעו לי טרום ניתוח ב 2/11 . ביקשו ממני להביא הפניה, בבדיקות קדמות. נספר אחר כך איך היה...

 

בילינסון

בהמשך להמלצת רופא שעובד שם, צילצלתי לתאם תור לטרום ניתוח. הבאתי את כל מסמכי ההריון, באתי בשבוע 36+...חיכיתי בתור ואחכ קראה לי רופאה שמסתבר שהיא סטזארית, לא בדקה אותי או משהו, שאלה כמה שאלות וזהו קבעה תור לניתוח לשבוע 38+2. לדעתי זה היה מיותר...

****

אני ילדתי לפני חודש וחצי ועשיתי טרום ניתוח שעתיים לפני בית חולים בילנסון וזה היה אלקטיבי. היו מאוד נחמדים, רק שאלו שאלות, לקחו ליראות את הסוג דם וזהו. מפה התגלגלתי לחדר ניתוח.

 

הדסה עין כרם

אני נותחתי בניתוח אלקטיבי פרטי בבי"ח הדסה עין כרם לפני כארבעה חודשים.

פניתי לרופא שבחרתי בערך בשבוע 34. בפגישה קבענו תאריך לניתוח. שבוע 38+4.
במקביל פניתי להפעלת ביטוח רפואי פרטי לכיסוי עלות הניתוח.

יום לפני הניתוח נדרשתי להגיע לשם קבלה- עם ההיסטוריה הרפואית של ההריון, כולל תוצאות בדיקות דם וכד'. היום נמרח משעה 9.00 בערך עד 14.30 וכלל בדיקת מוניטור, בדיקת דם, פגישה עם אחות ופגישה עם רופא שבפגישה איתו חתמתי על טפסים.

למחרת נדרשתי להיות בצום, אם אני זוכרת נכון כ 6 שעות לפני הניתוח ולהגיע למיון יולדות כשלוש/ ארבע שעות לפני הניתוח. שוב עברתי מוניטור. בניתוח, לאחר זריקת האפידורל מורשה להיכנס מלווה לחדר ניתוח, הצוות בלידה עצמה היה נחמד מאד ו.. בשעה טובה (: לאחר הלידה התינוק הוצמד אלי ליניקה ולהיות איתי במשך מספר דקות עד שנלקח לתינוקיה.

****

הדסה עין כרם. לפני 3.5 חודשים.

טופלתי ע''י ד''ר מנקוטה במסגרת הריון בסיכון והוא קבע לי את הניתוח בסביבות שבוע 30 לשבוע 39+0. בהמשך הקדמתי בכמה ימים.

הטרום ניתוח נקבע ליום לפני הניתוח, באופן אוטומטי, ז''א שלפי מספר קיסרי שלמחרת הם יודעים כמה יגיעו לטרום ניתוח.
הייתי צריכה להיות שם ב-8:00 בבוקר ולהביא איתי את המסמכים של ההריון. פתחנו תיק, עשו מוניטור, בדיקת דם ואולטרסאונד. פגישה עם מרדים ועם גניקולוג. סה''כ לקח 4-5 שעות.

היו ממש ממש נחמדים!!!! סה''כ זה מעביר את היום שלפני הניתוח בהתעסקות סביב זה.. אני נהנתי יותר מאשר לשבת בבית ולספור את השעות.

02-677-6484
למי שצריכה, זה המספר של אתי - המזכירה של חדרי הניתוח לקיסרי בעין כרם.

****

בהדסה עין כרם יעילים מאוד!

כבר בשבוע 28 היה לי תור לניתוח. טרום ניתוח יום/ יומיים בערך לפני הניתוח. לא התבקשתי להגיע, רק לשלוח אולטראסאונד ראשון ואחרון שיש.. היו נחמדים ואדיבים..

בטרום ניתוח בדיקות דם, מוניטור, פגישה עם רופא ומרדים.. לוקח 4-5 שעות. בקיצור, אין כמו הדסה ואני מגיעה לשם מאשקלון.

 

אסף הרופא

ילדתי לפני שנה וחודשיים. הופנתי ע"י הרופא שלי בשבוע 31 לקביעת תור לניתוח בשל שליית פתח, קבעו לי בשבוע 34 תור לרופא המנתח, הגעתי למחלקה להריון בסיכון (טלפון 08-9779007/17).

באותו יום עשו לי בדיקות דם, אולטרסאונד לבדיקת מיקום שיליה והערכת משקל ומוניטור. הייתה לי שיחה עם הרופא הוא קבע לי את תאריך לניתוח בשבוע 39 (העובר היה קטן) ואמר שצריך להגיע יום קודם להתאשפז להדרכה טרום ניתוחית שבה צריך להגיע עם ת.ז, הפניה (הוא נתן לי), תיק ההריון עם כל הבדיקות שבוצעו ומסמכים.

לטרום ניתוח לא הגעתי בסופו של דבר משום שנותחתי בשבוע 38 (היו לי צירים) אמנם לא נכנסתי לניתוח חירום, ניתחו אותי יום למחרת (עם בעלי) ועשו לי בדיקות ומוניטור כל שעתיים לפני הניתוח, לא הספקתי לשוחח עם המרדים לפני, אבל החוייה הייתה מעולה הצוות נהדר והכל עבר מצויין.

 

ברזילי

לפני חצי שנה בברזילי באשקלון (לצערי...).

הייתי חלק ממרפאת הריון בסיכון בגלל סכרת הריון, אז הופניתי לקבוע תור לקיסרי במחלקת יולדות. הייתי צריכה להגיע פיזית, ולא ביקשו ממני להביא כלום האמת כי התיק הרפואי שלי כבר היה בביה״ח בגלל הסכרת.

הרופאה שקבעה לי את התור הייתה מאוד נחמדה, אח״כ בניתוח זה כבר היה אחרת מאוד.

התחרטתי שילדתי שם, גם בגלל המרדים שהיה נורא לא נחמד ולא הבין למה אני כל כך בלחץ (שיפתחו לך את הבטן בפעם השנייה!!!) והאחיות במחלקה היו לא סימפטיות ולא רגישות בעליל.

 

קפלן

קיסרי 2 לפני חודש בקפלן, הריון תאומים, המובילה עכוז, נקבע לי קיסרי בשבוע 38 פלוס 1.

הייתי במעקב הריון בסיכון אצל פרופסור בליקשטיין שהוא קבע לי את התאריך, טרום ניתוח היה יום לפני, מהבוקר היתה פגישה עם אחות שנתנה הסברים על הליך האשפוז, נתנה חוקנים, והסבירה כל הצום של לפני הניתוח, לאחר מכן עושים מוניטור, אולטראסאונד בדיקת דם, פגישה עם רופא שמסביר על הליך הניתוח, ושיחה עם רופא מרדים.

ביום הניתוח נקבע לי שנייה בתור. הייתי צריכה להיות בבית החולים בשעה 7 בבוקר.. נותחתי עי דר רוני לוי המדהים מנהל מח יולדות של קפלן, ביקשתי תפרים נמסים וקיבלתי.. וזה מושלם.

הצוות בניתוח היה מושלם מהסניטר ועד הרופאים והאחיות.

הצוות ביולדות היה מדהים, אחיות רגישות מדהימות, עזרו לי בביות המלא, בעלי ואחותי ישנו איתי בלילות.

ממליצה בחום על קפלן.

 

איכילוב

לפני חודשיים וחצי...מצג עכוז וקיסרי שלישי.

כמה שבועות קודם התקשרתי לטלפון מהאינטרנט למס' לקבוע תאריך למישהי בשם יעל. לא היה מענה רק היתה הקלטה וביקשו להשאיר הודעה עם מס' טלפון. חזרה אלי ממס' שלא יכולתי לחזור אליו וכיון שלא יכולתי לענות, נאלצתי להתקשר שוב ולהמתין שתחזור אלי כמה ימים. קבעה לי פגישה לקביעת תאריך (באמצע היום, אין אפשרות אחרת).

צריך להביא הפנייה מרופא מטפל. היה נראה שאין קשר בין השעה שנקבעה להמתנה בתור הארוך ומייגע. הרופא היה חביב מאוד, באתי עם הקלסר, היה קשוב לבקשותיי ושאלותיי ובחרנו יחד תאריך. יום לפני הניתוח הגעתי לבי'ח למיון יולדות, שוב תור מבאס, לא נתנו שעה, פשוט להגיע ולהמתין לפי התור. הכל יחסית רץ מהר חוץ מההמתנה לרופא.

מילאתי טפסי הסכמה לניתוח, עשו לי מוניטור, מדדים, סטיק ואפילו א.ק.ג כי אני מעל 40. הרופא היה מתוק ומצחיק, בדק אותי ועשה הערכת משקל ואולטרהסאונד וקבע לי שעה להגיע לניתוח.

 

שערי צדק

קיסרי אלקטיבי בשערי צדק לפני 3 חודשים 37+6.

כולם היו נעימים ואדיבים בצורה מרשימה! התהליך פשוט- מתקשרים למחלקת נשים 02-6555557 שולחים בפקס כמה טפסים, סקירה מקדמת ועוד שאני לא זוכרת..

כעבור יומיים שלושה מתקשרים למחלקת נשים והם מזמינים לטרום ניתוח ביום ראשון של השבוע של הלידה המתוכננת. יש אפשרות לדבר עם רופאה בשעות מסויימות להתייעצות. מי שמעוניינת לשנות את התאריך צריכה לשלוח שוב טפסים עם בקשה לשינוי.

הם מזמינים בכל יום ראשון לטרום ניתוח את כל הנשים שמוזמנות לאלקטיבי באותו השבוע, עושים סבב בדיקות ואז בערב מתקשרים להודיע אם הלידה בשני או ברביעי באותו שבוע. קצת מבאס שאין תאריך מדוייק עד ראשון בערב. מצד שני הם ממש התחשבו בבקשה שלי ללדת ברביעי ולא בשני.

בטרום עושים אולטרסאונד, פגישה עם מיילדת, עם רופא מנתח, מרדים, בדיקות דם.. זה זמן לבקשות מיוחדות ושאלות. פה וידאתי שזה יהיה כמו שאני רוצה מכל מיני בחינות.

הם מבקשים לבוא בשעה 7:30-8 ועד 13:00 בערך. הרבבבבבה סבלנות. זה לוקח זמן.

בסך הכל חוויה מצויינת ויחס מקצועי ומצויין. הטרום, ההכנה, הלידה, ההתאוששות והמחלקה!

 

 

אולי יעניין אותך גם:
אורזים תיק לניתוח קיסרי
"אפס הפרדה" בניתוח קיסרי
מהו עיבוד חוויית לידה בגישת BOT?
הוספת תגובה

מעוניינת רק בלידה בקיסרי

27/09/2018 23:52
יעל לחיאני
מעוניינת שיחזרו אלי