מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

טיפול בדיקור לאחר ניתוח קיסרי

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. טיפולים לפני ואחרי לידה
  4. טיפול בדיקור לאחר ניתוח קיסרי

ניר יצחקי מספר כיצד טיפל בהצלחה ביולדת לאחר ניתוח קיסרי.

דיקור סיני לאחר ניתוח קיסרי

נ' נכנסה לקליניקה ובקשה מבעלה והתינוקת שיחכו בחדר המתנה. בתשאול ספרה לי שילדה לפני שבועיים בניתוח קיסרי והצלקת מאוד כואבת לה.

כמו בכל טיפול, גם בטיפול הזה התחלתי לעשות אבחנת בטן. אני נוגע בעדינות באזורים שונים בבטן ובודק האם הם רגישים. כאשר התקרבתי לאזור הבטן התחתונה, היכן שנמצאת הצלקת, נ' נבהלה והתכווצה. הבנתי שזה אזור רגיש, ובקשתי רשות מנ' לבדוק גם את האזור הזה. נ' הסכימה.

כאשר אני נגעתי מסביב לאזור הצלקת, שאלתי אותה האם האזור רגיש, והיא ענתה "שבפנים זה כואב, אבל כשאתה נוגע אני פשוט לא מרגישה שם כלום, כאילו האזור הזה מת".

תחושה של נתק

התחושה שנ' מרגישה מאפיינת נשים רבות שמגיעות אליי לאחר לידה קיסרית. זו תחושה של נתק. נתק של האשה מאזור הצלקת, או נתק בין האזור של מעל הבטן התחתונה לזה שמתחתיו. מנסיוני, מתוך כל החוויות הכרוכות בלידה קיסרית, זו החוויה הכי קשה. לא הכאב, אלא תחושת חוסר אונים שכזאת - "אני לא מרגישה שאני מכירה את הגוף שלי", "זו תחושה מוזרה", או פשוט "אוי, זה מעורר בי בחילה". 

לפעמים התגובות הללו נובעות מתוך אכזבה גדולה. אכזבה מתוך זה שלא עמדת בציפיות של עצמך. תחושה של בגידה ברעיונות שהיו לך על הלידה שתהיה לך, אכזבה על שדברים לא התנהלו כמו שדמיינת. הרי במקרים רבים הקיסרי הוא לא תכנית הלידה המקורית שלה ייחלת, וסביב הצלקת ותחתיה מסתתרת תחושת הכשלון.

נחזור לנ'- תוך כדי אבחון הבטן דיברנו על האכזבה שלה מהלידה. היא דמיינה אותה אחרת לגמרי, והיתה מאוכזבת מעצמה כי הרגישה שנכנעה לרופא. נ'היתה חלשה, כאב לה והיה בה עצב. בכל אלה רציתי לטפל.

לעמוד על הרגליים מהר יותר

הטיפול בדיקור נותן דגש לשיפור זרימת הדם בבטן התחתונה שלך ובכך עוזר לך לחדש את הקשר בין האיזור שמתחת ומעל הצלקת. בעזרת הנעה וחיזוק הדם, פוחת הכאב וההחלמה מהירה יותר. גם איכות וכמות הדם משתפרות, ומסייעות לכך שהאשה תוכל לעמוד על הרגלים מהר יותר, אחרי שבהריון ובלידה עצמה איבדה דם רב. הטיפול עוזר למצוא את השקט, להרגיע את הנפש, להשלים עם מה שכבר לא ניתן לשנות. יחד עם ההרגעה, מושגת גם שינה טובה יותר בימים אלו שהשינה היא מצרך חשוב כל כך ולעיתים קרובות נדיר משהו.

לאשה שסובלת מכאבים כלשהם ולא מעוניינת לצרוך משככי כאב, דיקור בשילוב פורמולת צמחים (מתאים גם לנשים מניקות) יכול להוות פתרון טבעי המקל על הכאבים. את לא חייבת לסבול!

נ'הגיעה למספר טיפולים במהלכם המשכנו לדבר וגם לדקור. נ' התחזקה, הכאבים חלפו וגם תחושת הקבלה והשמחה מהתינוקת החמודה החליפו את העצב והאכזבה.

 

ניר יצחקי הוא מטפל ברפואה סינית ויפנית, מומחה לגניקולוגיה ומלווה נשים בתהליכי פוריות (טבעי, הזרעות, IVF), במהלך כל ההריון ושיקום לאחר לידה נרתיקית או קיסרית. בנוסף, מטפל בבעיות סביב המחזור והסדרתו, שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, כאבים שונים וגיל המעבר.

בעל נסיון של 8 שנים ומאות מטופלות.

בקרו באתר של ניר יצחקי.

ניתן לשאול את ניר שאלות בנושא רפואה משלימה בפורום רפואה משלימה כאן באתר.

 

הוספת תגובה