מאמרים אחרונים

02/02/2021 13:54
איך זה מתבצע בקיסרי והיכן אפשר...
14/12/2020 13:36
קצת אנטומיה: איזה שכבות עוברים...
26/11/2020 22:41
סיפור הקיסרי של רונית

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

טיפים ללידה קיסרית רכה יותר

»
»
»
טיפים ללידה קיסרית רכה יותר

נורית מלאכי - דולה ומלווה לקראת לידה קיסרית, משתפת אתכן בכמה טיפים חיוניים מהניסיון האישי והמקצועי שלה.

בהריון לקראת לידה בקיסרי

חשבת על זה, דמיינת ותכננת. ובסוף, היא לא התהפכה (עקשנית עוד לפני שנולדה, אה?), ואולי, אולי הלידה הקודמת היתה כ"כ קשה שאת בטוחה שהפעם כדאי לך יותר קיסרי. או ש.. או ש...

סיבות רבות יש לו, לקיסרי, לא תמיד כולן מוצדקות (אבל זה כבר למאמר אחר). כך או כך, אם את לקראת לידה קיסרית, כדאי שתדעי כמה דברים שיעשו את הלידה רכה ונעימה יותר, לך ולתינוק/ת שלך.


קבלי 7 טיפים –


1. לבקש בקשות - כבר בטרום ניתוח, או לפני הכניסה לחדר ניתוח, את יכולה לבקש בקשות – קיסרי בגישה טבעית, לשחרר את הידיים כשהתינוק יוצא, או להניק בהתאוששות – מקסימום יאמרו לך כן!
2. מלווה בחדר ניתוח - אם את לקראת ניתוח אלקטיבי ( מתכונן מראש), מלווה יכול לעשות את ההבדל בין לידה קרה, לבין לידה בה מישהו מחזיק לך את היד, ומנגב לך את הדמעות (או דומע יחד איתך). מלווה יוכל גם לצלם כשיוצא התינוק.
3. להיכנס לחדר ניתוח בחיוך – לומר את שמך, לשאול לשם אנשי הצוות. ספרי לצוות מדוע הגעת לניתוח, ושאת רוצה לצאת עם חוויה טובה. אם את בעניין, בקשי שיגידו לך לפני שהתינוק יוצא, שתוכלי לברך אותו.
4. ארניקה – לאחר הניתוח – להתאוששות של הגוף והנפש, ואלופירסט – לטיפול בצלקת.
5. לשתות המון מים – גם כי זו בריאות, גם כי זה עוזר ליציאות לאחר הניתוח, וגם מעולה להנקה.
6. ללכת – אם אפשר אפילו ביום של הניתוח, ואם ממש קשה, ביום שאחריו. ההליכה חשובה ועוזרת להחלמה.
7. חיבור ללידה ולתינוק - אפילו שהתאריך מוזמן מראש, ואולי דווקא בגלל זה, עשי הכנה רגשית, התחברי ללידה, ולתינוק. מוזמנת לנסות דרך המדיטציה בקישור הזה: http://goo.gl/EyN70g

לסיכום, בין אם קיסרי זה מה שתכננת (או ידעת) מרגע שאת בהריון, לבין אם זו הדרך בה בחר הקיסר שלך להיוולד, התכונני ללידה הזו, דברי עם העובר לפני, והתכונני נפשית.

רוצה לשמוע טיפים נוספים? להתכונן רגשית? הרשמי בקישור וקבלי גישה למדיטציית הכנה לפני לידה קיסרית: https://www.facebook.com/malachydoula/app_379244468757902?ref=page_internal

 

כותבת המאמר נורית מלאכי, מנהלת את פורום ניתוח קיסרי כאן באתר, מוזמנות לשאול אותה כל שאלה על ההכנה לקראת הניתוח, ההחלמה לאחר הניתוח... וכל מה שעולה על דעתכן.

עומדת לעבור לידה קיסרית? הצטיידי מראש בתכשירים המומלצים לטיפול בצלקת. לרכישה לחצי כאן.

 

יש לך טיפים נוספים?

כתבי לנו כאן בתגובות עבור הבאות אחרייך!

 

Printer
אולי יעניין אותך גם:
עיסוי הצלקת הקיסרית
התקופה הראשונה בבית לאחר ניתוח קיסרי
BOT - ליווי רגשי בהריון ולידה
הוספת תגובה
FB