מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

איך בוחרים מנתח מומלץ לקיסרי פרטי?

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. ניתוח קיסרי פרטי
 4. איך בוחרים מנתח מומלץ לקיסרי פרטי?

קיסרי הוא לידה שהיא גם ניתוח, לכן חשוב לבחור ברופא שהוא מקצועי ומיומן, אך גם אחד שיבין את חשיבות החוויה של כל המשתתפים: היולדת, בן הזוג והתינוק.

תמונה מחדר ניתוח קיסרי
צילום מניתוח קיסרי דר קרלוס רוזנברג

צילומים: נתי רוזנברג דולה

 

בשלב זה של ההריון, את בוודאי כבר מבינה את החשיבות של צוות רפואי מקצועי. ההריון הוא תקופה מאוד משמעותית, משמחת ומרגשת בחיים. קיים רצון לכך שההריון יהיה בטוח ותקין ושהחוויה המתלווה תהיה טובה. הרופא שבחרת שילווה אותך לאורך ההריון הוא חלק מהחוויה שלך, היה טוב אם כמו שנהוג בארצות שונות, הוא גם היה זה שמלווה אותך, הן אם מדובר בלידה רגילה והן אם את מועמדת ללידה בניתוח קיסרי.

במקרה של ניתוח קיסרי, לא תמיד תוכלי לבחור מי יהיה הצוות הרפואי שיתלווה אלייך ברגעים המרגשים של חייך. אם הלידה שלך תסתיים בניתוח קיסרי חירום, סביר להניח שהצוות המנתח יהיה הצוות שנמצא בבית החולים בזמן הלידה, אולם במקרה של ניתוח קיסרי אלקטיבי, האפשרויות שלך יותר מגוונות.

כיום קיימות אפשרויות בחירה לאישה גם בסוגיות הקשורות למהלך הניתוח הקיסרי. מרבית הנשים לא מוכנות להתפשר או להסתפק במה שמציעה המסגרת הציבורית ולכן הן מחפשות רופא שיספק עבורן  מכלול שלם – לא רק ניסיון ומומחיות רפואית, אלא גם יחס אישי ותומך המתחשב בבחירות ורצונות היולדת.

מה האפשרויות שלך?

ניתוח קיסרי אלקטיבי הוא ניתוח מתוכנן מראש, כלומר, שיודעים עליו כבר לפני תחילת הלידה – לפעמים כבר בתחילת ההריון או אפילו לפניו. במקרה כזה, יש לך שתי אפשרויות – האחת היא לקבוע תאריך לקיסרי בבית החולים שתבחרי ולדעת מיהו המנתח רק ביום הניתוח עצמו, והאפשרות השנייה היא לבחור מנתח פרטי ללידה הקיסרית שלך.

אם בחרת לעבור ניתוח קיסרי פרטי, בחירת הרופא היא בידייך ולפרט הזה חשיבות רבה, הרבה יותר מאשר רק לדעת את שמו של המנתח. יש לכך יתרונות רבים:

 

 • את יכולה להשפיע על מהלך הניתוח ולהיות יותר מעורבת בו.
 • את יכולה להיות רגועה שהמנתח שלך הוא רופא בכיר ומיומן, כך שגם אם יהיו נסיבות המצריכות התערבות מיידית – את בידיים הכי טובות שיש!
 • את יכולה לבחור שהרופא הקבוע שלך, שאצלו את עושה מעקב הריון – ינתח אותך. (חשוב לציין כי אין הרבה כאלה, מרבית הרופאים המלווים הריונות, אינם מבצעים ניתוחים קיסריים).
 • הרופא המנתח מכיר אותך מראש, את התיק הרפואי שלך, את בן זוגך, ויודע מה הצרכים שלכם, ההעדפות שלכם ומה חשוב לכם.

 

כדי לבחור ברופא מנתח ללידה קיסרית, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

 

 • באיזה בית חולים יתקיים הניתוח – לא בכל בית חולים בארץ ניתן לקבל שירותי רפואה פרטית. בתי החולים המאפשרים זאת באזור המרכז הם  לניאדו בנתניה ומעייני הישועה בבני ברק. מומלץ לבחור קודם את המנתח, ולהגיע לבית החולים שבו הוא מקבל ניתוחים קיסריים פרטיים. מכיוון שממילא מדובר על ניתוח אלקטיבי, נושא הקרבה לבית החולים הוא פחות קריטי.
 • האם את מכירה את הרופא ומרגישה איתו בנוח? הלידה היא אירוע משמעותי בחיים, שבו נשים רבות רוצות להיות מוקפות בצוות תומך שמבין לליבן ונותן הרגשה טובה. מנתח שהוא גם מקצועי וגם נעים - הינו מצרך יקר.
 • האם הרופא קשוב לרצונות שלך? בפגישה עם הרופא לפני קביעת הניתוח, כדאי לדבר על מה שחשוב לך בלידה. רופא קשוב יסביר לך בסבלנות מה מהבקשות שלך אפשרי, ויציע לך הסבר לגבי הדברים שאינם אפשריים.
 • מה ה"חבילה" שתקבלי בתמורה לכספך? ניתוח קיסרי פרטי אצל ד"ר רוזנברג כולל פגישת הכרות בשליש האחרון להריון, קורס הכנה לקיסרי המועבר ע"י ד"ר רוזנברג ונתי רוזנברג – דולה ומדריכת הכנה ללידה, שיחת הכנה לפני הניתוח, ביצוע הניתוח בפועל בטכניקת משגב לדך (טכניקה עם מינימום נזק לרקמות) השגחה בבית החולים במהלך האשפוז, ביקורת במרפאה כחודש וחצי לאחר הניתוח, זמינות טלפונית 24/7 מרגע ההתקשרות והספר "מהרחם באהבה" מאת ד"ר קרלוס רוזנברג.
 • האם הביטוח הרפואי שלך מכסה את עלויות הניתוח? אם יש לך ביטוח רפואי פרטי, תוכלי לקבל החזר על הוצאות הניתוח ולחסוך כסף. ד"ר רוזנברג עובד עם רוב חברות הביטוח והביטוחים המשלימים של קופות החולים.

 

על מה כדאי לחשוב כשאת בוחרת מנתח לניתוח קיסרי פרטי?

הלידה היא חוויה שתזכרי לכל החיים. והחוויה היא לא של האם בלבד, אלא גם של העובר ושל בן הזוג – כל אלה הם חלק מהמשפחה החדשה שנולדת כעת! ולכן יש חשיבות גדולה לחוויה טובה עבור כולם!

מה זה אומר?

 

 • שכדאי לתת גם לבן הזוג מקום בתהליך הלידה הקיסרית – שיהיה לו תפקיד, שידע מה קורה, שירגיש כחלק מהלידה. במרכז "הרחם" שמים דגש על הקשר של שני בני הזוג עם העובר במהלך ההריון ובזמן הלידה.
 • לאפשר לתינוק כניסה רכה אל העולם –בקיסרי פרטי עם ד"ר רוזנברג תוכלי לבחור בנוהל "אפס הפרדה" שבו התינוק יהיה קרוב אלייך ואל בן זוגך מרגע היוולדו כל הזמן.
 • להכין את היולדת ובן זוגה ללידה, כך שבזמן הניתוח הם יידעו מה קורה ליולדת ולתינוק, שיבינו מה צפוי להם, וירגישו בנוח ככל האפשר. השיחות לפני הלידה, וקורס ההכנה ללידה הקיסרית המועבר ע"י ד"ר קרלוס רוזנברג ונתי רוזנברג, הם חלק בלתי נפרד מחוויית הלידה. את תגיעי ללידה הקיסרית שלך כשבידייך כל המידע הדרוש על מהלך הניתוח, ההחלמה והטיפול בך ובתינוק – כך שביום הניתוח תרגישי רגועה ותוכלי להתרכז בקבלת התינוק שלך!
 • המקצועיות הרפואית לפני הכל. כמו בכל תחום אחר ברפואה, גם בניתוח קיסרי יש חשיבות עצומה לניסיון של המנתח ולמקצועיות שלו. ודאי שהרופא שאת בוחרת לקיסרי הפרטי שלך הוא בעל ניסיון רב שנים ומוערך מבחינה מקצועית. 

 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה  עם ד"ר קרלוס רוזנברג, התקשרו  09-7749192

 

הוספת תגובה