מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

סיפור הלידה הקיסרית של שירה

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. סיפורי לידה קיסריים
  4. סיפור הלידה הקיסרית של שירה

לשירה היא אם לארבעה ילדים. כולם נולדו לה בניתוחים קיסריים מסיבות כאלה ואחרות, שני הראשונים בבית חולים מאיר והשניים הצעירים יותר - בשערי צדק בירושלים.

בשנת 2005 ילדה שירה את בכורתה בניתוח לא פשוט שהחוויה ממנו ממש קשה עבורה:

\\\\\\\"הניתוח היהי מזעזע. הלידה החלה בירידת מים כשהעובר היה במצג רוחב ואמרו לי שאין סיכוי להיפוך עובר במצב כזה. הכניסו אותי לניתוח והשכיבו אותי על שולחן הניתוחים. המרדים אמר לי כמו שתמיד אומרים, שאם אני מרגישה משהו מהניתוח, שאגי לו, ואני הרגשתי הכל!!! ביקשתי שיעצרו את הניתוח. באותו רגע החליטו על הרדמה מלאה, ולכן בעלי לא יכול היה להיות עמי בלידה. הכל היה טראומטי וקשה. 

הצוות לא היה אחראי, כי כשבדקו את השפעת האילחוש, אמרתי להם שאני מרגישה, והם בכל זאת המשיכו בניתוח כאילו לא קרה כלום. לאחר הניתוח באו אליי להתנצל על כך...\\\\\\\"

שנתיים לאחר מכן, ב 2007, גם הפעם עם בת בבטן, הגיעה שירה שוב לבי\\\\\\\"ח מאיר ללדת. גם הפעם העוברית הייתה במצג לא מתאים ללידה, הפעם במצג עכוז, אך נאמר לה כי לא יבצעו היפוך עובר כיוון שהיא עברה קיסרי בלידה הקודמת.

\\\\\\\"מחוסר ידיעה והבנה של המצב והאפשרויות שלי, הסכמתי לקבוע מועד לניתוח קיסרי אלקטיבי. עשרה ימים לפני המועד שנקבע לניתוח שלי, הגעתי למיון יולדות כבר עם צירים. ביקשתי שיקדימו לי את הניתוח, אבל הם התעקשו שלפני קיסרי צריך להיות לפחות 12 שעות בצום, ואני לצערי כבר שתיתי מעט באותו בוקר. לכן אמרו לי להמתין, למרות שכבר היו לי צירים!

הצירים כאבו לי מאוד והייתי בלחץ. הרגשתי שמשהו לא כשורה והתחלתי לצעוק שאם לא מנתחים אותי, אני עוזבת והולכת לבית חולים אחר. כשהתחלתי להיות אסרטיבית, הם התחילו סוף סוף להזיז עניינים. הכניסו אותי לחדר ניתוח. הפעם ההרדמה פעלה כמו שצריך...

הוציאו את התינוקת וגילו שהיא באמת הייתה במצוקה. אני כאמור הרגשתי שמשהו לא בסדר. שמעתי את אנשי הצוות מדברים בינם לבין עצמם. לא עדכנו אותי, אבל המרדים אמר לי שהיא יצאה מהרחם בלי דופף ואיננה נושמת עדיין. לקחו את התינוקת שלי מייד לטיפול ולאחר כמה דקות היא החלה לנשום בכוחות עצמה.

לאחר מכן באשפוז היה לי מאוד קשה לקום מהמיטה ולהגיע לתינוקת. ביקשתי שיבואו לעדכן אותי, אבל אף אחד לא אמר לי כלום... אמרתי לבעלי שאני לבית החולים הזה לא חוזרת! 

החוויה הייתה נוראית. לא שיתפו אותי במה שקורה. בכיתי, היו לי כאבים ואף אחד לא התייחס אליי.\\\\\\\"

 

לאחר שנתיים נוספות, שירה נמצאת שוב לקראת סוף הריון, והפעם הייתה לה חוויה מתקנת. שירה עמדה בהבטחתה לא לחזור לבי\\\\\\\"ח מאיר, ובחרה הפעם ללדת בשערי צדק בירושליים.

\\\\\\\"קבעתי מועד לניתוח אלקטיבי בבי\\\\\\\\\\\\\\\"ח שערי צדק. זו הייתה חוויה מדהימה שאני נזכרת בה עם חיוך על הפנים. בשערי צדק עשיתי את כל מעקב ההריון, וקיבלתי שם יחס אישי וצמוד.

יומיים לפני מועד הניתוח התחילו לי צירים ואישפזו אותי למנוחה ולמעקב. בבדיקת אולטראסאונד ראו שהעובר במצג ראש. זה הצחיק אותי... ראש מחלקת יולדות ונשים פרופ ארנון סמואלוב לא שלל לידה ואגינלית. הוא אמר שלכל אישה מגיע לעבור את החוויה, והוא לא רוצה למנוע אותה ממני. רק היה לו חשוב ליידע אותי מהם הסיכונים. עשיתי חושבים והחלטתי בכל זאת להמשיך בלידה קיסרית כמתוכנן.

בשלב זה שאלתי אותו כמה קיסריים ניתן לעשות, והתשובה הפתיעה אותי - הוא אמר שכל מקרה לגופו, אבל אם אני אשמור על עצמי ואעשה מרווחים מספיקים בין לידה ללידה, אני אוכל ללדת כמה קיסרים שאני רוצה!

הצוות בחדר הניתוח ובתינוקיה היה מדהים. הביאו אליי את התינוקת מיד כשהגעתי למחלקה. עולם אחר!\\\\\\\"

 

לאחר הפסקה של כחמש שנים, בשנת 2014 נולד לשירה בן בשם גלעד בניתוח קיסרי לא פשוט, עם הרבה הידבקויות וסיבוכים.

הצירים החלו כבר בשבוע 32, במהלך יום עבודה רגיל.

\\\\\\\"הבנתי שאלה צירים מוקדמים ולכן הלכתי לב\\\\\\\"יח מאיר למרות שלא התכוונתי ללדת שם. זה היה בית החולים הקרוב יותר. בדקו אותי במוניטור ובינתיים הצירים הפסיקו, ולאחר השגחה של לילה אחד חזרתי הביתה לשמירת הריון.

בשבוע 36 בדיוק התעוררתי בלילה מציר חזק שהורגש באזור הגב. נרדמתי ושוב התעוררתי וכך שוב שוב עד שהבנתי שהצירים סדירים. הבנתי שאין ברירה ונסעתי לבית החולים שערי צדק בעצמי תוך כדי צירים כואבים. כשהגעתי לשם מייד נצמדה אליי אחת המיילדות שראתה שאני כאובה, ודאגה שאגיע כמה שיותר מהר לחדרי הניתוח כדי ללדת בקיסרי. הפעם עשו לי הרדמה ספינאלית, וההחלמה וההתאוששות ממנה היו קלות יותר ועם פחות כאבים. זו הייתה חוויה טובה.

התינוק בלע מים מקוניאליים ולכן היה זמן מה בפגייה, אך למרות זאת ההרגשה הייתה בסך הכל טובה. הצוות היה נהדר, עזרו ותמכו בי. יש להם מיטות מיוחדות במחלקה עבור יולדות שמסיבה כלשהי צריכות להישאר בבית החולים, למשל כשהתינוק בפגייה. בשבילי זה היה הצלה! בית החולים היה 10 והשאירו טעם טוב בפה\\\\\\\".

 

 

 

הוספת תגובה