מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

פילאטיס לאחר ניתוח קיסרי

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. לאחר ניתוח קיסרי
  4. פילאטיס לאחר ניתוח קיסרי

פילאטיס היא שיטת אימונים שנועדה לאמן את הגוף לבצע פעילויות יומיומיות ללא מאמץ מיותר. האימון הקבוע מחזק את השרירים ומאריך אותם, תורם לשיווי המשקל וליציבות ואף מוריד מהלחץ על עמוד השדרה. בזכות יתרונות אלו הפכה שיטת הפילאטיס למבוקשת ומתאימה במיוחד עבור נשים בהיריון. לאורך כל תשעת החודשים ניתן להתאמן בעזרת מאמן מוסמך – עד ללידה ממש. אישה שעוברת לידה רגילה תוכל לחזור לפעילות בזמן קצר יחסית ולתרגילים שיותאמו עבורה במיוחד, אך מה תצטרך לעשות אישה שעברה ניתוח קיסרי וכעת רוצה להתחיל או לחזור לפעילות?

פילאטיס לאחר ניתוח קיסרי – כל התשובות

זמן חזרה

השאלה מתי לחזור או להתחיל באימונים לאחר ניתוח קיסרי חשובה במיוחד. אסור להתחיל את האימונים מוקדם מדי, מאחר והגוף עדיין מתאושש מהלידה שחווה ואסור להעמיס עליו. ההמלצה הכללית לחזרה לאימונים לאחר לידה רגילה היא שישה שבועות, אך לאחר לידה בניתוח קיסרי ההמלצה הבסיסית עולה לשמונה שבועות לפחות, ובכל מקרה של חזרה לאימונים (גם לאחר הזמן הנקוב) יש להתייעץ עם מאמן מוסמך שיוכל לתת חוות דעת מקצועית שתצטרף לאישור הרפואי אותו תצטרך להציג המתאמנת.

התאמת תרגילים

כפי שישנם תרגילים מיוחדים המותאמים לנשים בהיריון – כל אחת במצבה הייחודי, כך ישנם תרגילים ספציפיים לחזרה לאימון לאחר ניתוח קיסרי. את התאמת התרגילים מבצע המאמן המוסמך לכך על ידי בדיקת האישה, הערכת מצבה לקראת החזרה לאימונים ונתינת סדרת תרגילים המותאמת במיוחד עבורה.

מטרת הפעילות

לאחר ניתוח קיסרי המטרה הראשונה של תרגול הפילאטיס היא חיזוק שרירי הבטן, תמיכה ביציבות ועבודה על רצפת האגן. למרות שרוב הנשים מעוניינות לרזות לאחר הלידה, ישנו סדר מסוים עליו יש לשמור כדי להשגיח ולוודא את בריאות האישה. לפני ההרזיה ישנו צורך לעבוד על חיזוק השרירים שהתרופפו במהלך הלידה, וזאת במטרה למנוע כאבי גב עתידיים ולחזק את הבטן עצמה ועל נדבכים אלו ניתן יהיה להתחיל ולבנות תכנית הרזיה אותה יהיה ניתן לממש.

זמן פעילות

מומלץ לנשים מיניקות להתחיל את האימון לאחר הנקת התינוק. במידה והאימון יתחיל לפני ההנקה, הדבר עלול להוביל לגודש בחזה שיקשה על הפעילות הגופנית, יגרום לכאבים מיותרים ועלול להגביל את תנועת המתאמנת.

יחס אישי

כאשר חוזרים לאימוני פילאטיס לאחר כושר גופני יש לנסות ולהיכנס לקבוצות קטנות ובמידת האפשר אף לאימונים פרטיים. ישנם מצבים בהם יזהה המאמן צורך לעבוד על חיזוק חגורת הכתפיים עקב סחיבת התינוק, ובמקרים אחרים המאמן יורה על תרגולים רציפים של רצפת האגן בכדי להקל על האישה את החזרה לפעילות. לעיתים ניתן להבחין בדברים אלו רק כאשר מדובר באימון אישי בו המאמן והמתאמנת נמצאים בעבודה בארבע עיניים. חוויה כזו יכולה לקצר את משך הזמן הדרוש לחזרה לתפקוד מלא ולהקל על היולדת את הכאבים שהתעוררו בעקבות הלידה.

בסיכומו של יום, לאחר ההאכלות, המקלחות, הריצות וההשכבות, כל אחת מאיתנו צריכה קצת זמן לעצמה. את הזמן הזה מומלץ להקדיש למנוחה, רוגע וחזרה לשגרה בריאה של אימונים והפעלת הגוף בצורה מדודה. אם אתן רוצות לחוות את היופי שבתנועה וליהנות מכל רגע, פילאטיס זוהי הפעילות המושלמת עבורכן.

 

כל הטיפים והרעיונות באדיבות סטודיו בי תנועה. 

הוספת תגובה