מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

יוגה בהכנה לויב"ק (לנל"ק)

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. לנל"ק VBAC
  4. יוגה בהכנה לויב"ק (לנל"ק)

בין אם תלדי בלידה רגילה, ויב"ק (לידה נרתיקית אחרי קיסרי) או בניתוח קיסרי, יוגה היא כלי מופלא שיוכל לעזור לך גם כהכנה ללידה וגם במהלך הלידה.

בתקופת ההריון, כשאנחנו כבר כבדות וקשה לנו אולי להמשיך בפעילויות הספורטיביות בהן עסקנו בהריון, היוגה יכולה להיות פתרון מושלם – היא תעזור לנו לשמור על כושר וגמישות, ותקל על החזרה לגיזרה לאחר הלידה.

רבות מהתנוחות הנלמדות במהלך שיעורי היוגה לנשים הרות מדמות יוכלו להיות לנו לעזר במהלך ההריון ובלידה.

בהריון – ישנם תרגילים להקלה על כאבי גב, בצקות, שמירה על רצפת האגן ועוד.

בלידה – תנוחות שונות להקלה והתמודדות עם כאבי הצירים, ולקידום ירידת ראש התינוק באגן לקראת יציאתו. התירגול של התנוחות בזמן ההריון יגרום לגוף שלנו "לזכור" אותן, וברגע האמת, בזמן הלידה, אנו נדע באופן אינטואיטיבי באיזו תנוחה לבחור.

היוגה עוזרת לנו להפעיל את הגוף ולהגמיש אותו, וכך גם להגיע מוכנות יותר מבחינה גופנית ללידה.

בשיעורי היוגה שמים דגש על נשימות עמוקות וארוכות אל הבטן, נשימות של הרפיה. הנשימות הללו יסייעו לנו בלידה להתמודד עם כאבי הצירים. הן גם ידאגו לכך שהעובר יקבל חמצן בכמות מספקת במהלך הלידה. הנשימות האלה גם יביאו אותנו למצב של רוגע, ושחרור של מתח ופחד, והרי ידוע שמתח ופחד מגבירים את עוצמת הכאב, ורוגע מנמיך אותו.

היוגה שמה גם דגש על חיזוק שרירי רצפת האגן. בהריון ובלידה יש לשרירים הללו נטייה להתרפות ולהיחלש, דבר הגורם לתופעות כמו טחורים ובריחת שתן, ותופעות חמורות יותר כמו צניחת איברים. חיזוק שרירי רצפת האגן יפחית את הסיכוי לסבול מתופעות אלה.

 

היוגה עשויה לעזור לנו גם בלידה קיסרית ואחריה:

  • בהפחתת מתח וחרדה על ידי נשימות – כמו שאמרנו, הנשימות יביאו לרוגע ויעזרו לנו להרפות את הגוף ולהשתחרר.
  • בקימה לאחר הניתוח – הנשימה והשימוש בשרירי רצפת האגן יפחיתו את העומס משרירי הבטן.
  • בהתאוששות וחזרה לשגרה – המשך תרגול יוגה לאחר הלידה יחזק את הגוף, ויעזור לנו להתמודד עם העומס של משקל התינוק על הגוף בכלל והבטן בפרט.
  • יוגה לתינוקות - משפרת את הקשר בין האם לתינוק ועוזרת לחזור לכושר בהדרגה לאחר הלידה.
 
 
תגיות: יוגה | לנלק | VBAC
הוספת תגובה