מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

מה צפוי לך בהחלמה לאחר ניתוח קיסרי?

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך זה מרגיש?
  4. מה צפוי לך בהחלמה לאחר ניתוח קיסרי?

 

החלמה מניתוח קיסרי היא קודם כל החלמה מניתוח, וטומנת בחובה את כל מה שקשור להחלמה מניתוח.

ניתוח קיסרי, מעבר להיותו ניתוח, הינו ניתוח בטן. במאמר זה נעסוק בכמה אספקטים של החלמה מניתוח – משך ההחלמה, דרך ההחלמה ושינויים במצב הרוח בעת ההחלמה.


משך ההחלמה אחרי לידה קיסרית

החלמה מניתוח קיסרי יכולה להמשך בין חמישה ימים לכמה חודשים, כל אחת לפי הגוף שלה ויש להיות קשובים לו ולמה שהוא צריך.

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על משך ההחלמה הינו "החזרה לתפקוד", ומה הכוונה? על אף הקושי העצום המתלווה לקימה מהמיטה והליכה, עלינו לעשות זאת מהר ככל הניתן. ככל שנמשוך זמן ונתעכב עם קימה והליכה, כך זמן ההחלמה יהיה ארוך יותר.

הגוף עבר טראומה, נכון, אך לא סתם מגיעות האחיות לאחר 4-6 שעות מהניתוח ומבקשות מהיולדת הטריה לקום וללכת במחלקה – מדובר פה בזירוז החלמה ובאפשרות שתגיעי הביתה כשאת כבר חשה בכמה שפחות כאבים.

לכן, יש לקום ולהתהלך במחלקה ככל האפשר, מה שייתכן ויכאב בימים הראשונים, אך יוריד משמעותית את זמן ההחלמה.

בפן הפיזי, של הצלקת ונראותה, משך ההחלמה תלוי בטיפול בה. ככל שתטפלי יותר בצלקת, תשטפי אותה במים וסבון, תתני לה אוויר, תעזרי ברצועות סיליקון, כך היא תלך ותתבהר ותתאחה עם הגוף – אמנם לא באופן טוטאלי, אך לא תבלוט.

עם זאת, אם את חשה כאבים עזים מדי, או שהצלקת לא מוצאת חן בעיניך, יש לפנות לייעוץ אצל רופא.

בטיפול נכון וקצת מאמץ והשקעה, משך ההחלמה יתקצר ואת תחזרי לתפקוד רגיל. 


איך לשפר את ההחלמה אחרי קיסרי?

הדבר הכי חשוב להחלמה, זה מנוחה. הגוף עבר עכשיו טראומה ויצא ממנו בן אדם. טבעי שיהיה עייף וזקוק למנוחה. הקשיבי לגוף ותנוחי כמה שיותר, אל תתביישי לבקש עזרה כשצריך.

זה כמובן, לא נוגד את העניין שצריך להתהלך כמה שיותר לאחר הניתוח כדי לקצר את משך ההחלמה, עם זאת, חשוב להקשיב לגוף ולתת לו את המנוחה לה הוא זקוק.

גם למשככי כאבים יש תפקיד בהחלמה והם עוזרים לנו להתגבר על הכאבים של הניתוח. ככל שאת מרגישה כאבים, קחי משככים שיעזרו לך ולגוף שלך לצלוח את תקופת ההחלמה במהרה.

דבר נוסף החשוב אף הוא להחלמה זאת תזונה נכונה. לאחר לידה בכלל וניתוח קיסרי בפרט, אנחנו מוצאות את עצמנו לא פעם שוכחות לאכול או חוטפות משהו כי לא מספיקות להכין לעצמנו, או כי אנחנו רוצות לחזור לגזרה שלפני ההריון.

הגוף זקוק לאחר לידה לתזונה נכונה, לכן הקפידי לאכול מסודר ובריא. הדיאטה יכולה לחכות קצת, ראשית תני לגוף שלך להבריא ולהתחזק.


שינויים במצבי הרוח בעת ההחלמה מניתוח קיסרי

זה קורה, לאחר לידה אנחנו מאוד הורמונליות, מה שיכול לגרום לשינויים במצבי הרוח שלנו, כמו גם מחשבות על העתיד, עלינו ועל הבייבי החדש. חשוב מאוד לתת זמן לעצמך ולדאוג שיהיה לך זמן שהוא רק שלך, בו את יוצאת – לבד או עם הבעל או עם חברות ומבלה. הזמן שמוקדש רק לעצמך הוא חשוב מאוד ויש לו תפקיד עיקרי כאשר מדובר בהחלמה ובמצבי רוח.

גם ספורט, לאחר 8 שבועות ובאישור רופא לאחר הניתוח, מצוין בשיפור מצב הרוח. בפעילות ספורטיבית מופרשים לגוף אנדורפינים התורמים לשיפור מצב הרוח.

עליך לשים לב אם את מרגישה שינויים שהם קיצוניים מדי במצב הרוח לאחר הלידה – אם יש לך פחות חשק, אם יותר מדי קשה לך ולהתייעץ בהתאם.

התקופה לאחר הניתוח היא תקופה מאתגרת מאוד הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי. עם זאת, עם עזרה נכונה, תשומת לב ומעט השקעה אפשר לצלוח את התקופה ולחזור להיות ממש כמו שהיית לפני הניתוח. 

 

הוספת תגובה