מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

למה חשוב לשאת תינוק קיסרי במנשא?

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. טיפים ניתוח קיסרי
 4. למה חשוב לשאת תינוק קיסרי במנשא?

מנשא לתינוק שנולד בלידה רגילה הוא מותרות, מנשא לתינוק קיסרי הוא חובה!

תינוק שנולד בקיסרי מעורסל במנשא בד

 

תמיד אני אומרת לאימהות שמגיעות אליי להדרכה והתאמת מנשא- מנשא לתינוק שנולד בלידה רגילה הוא מותרות, מנשא לתינוק קיסרי הוא חובה!

קודם כל אקדים ואשתף שאת המאמר אני כותבת כאמא לשני קיסרים וגם כמלווה התפתחותית ומדריכת מנשאים של "המנשא הנכון", שרואה, נוגעת ומטפלת בתינוקות ברמה יומיומית בשנים האחרונות.

 

לידה קיסרית היא ניתוח לכל דבר. ומה שקורה במהלכו ואחריו הוא עיקר השונה בין לידה רגילה ללידה קיסרית ולכן גם נתאים את אופן הטיפול לתינוק.

 • בלידה קיסרית, אנחנו לרוב בסטרס מאוד גבוה, מבוהלות ולא לגמרי יודעות מה עומד לקרות. כל עוד התינוק בתוכך וחלק ממך- הוא חווה את אותן התחושות דרכך.
 • סביבת חדר הניתוח מאוד שונה מחדר לידה. התינוק נשלף לעולם ומגיע לסביבה רועשת, לתאורה חזקה ולהמולת אנשי הצוות.

 מנשא פיזיולוגי מתאים יעזור לתינוק להרפות ולהיות הכי צמוד אלייך. המנשא יעזור לך לסנן עבורו גירויים מעוררי בהלה ולשמור אותו עוד קצת קרוב לליבך.

 • תינוק קיסרי לא חווה את המעבר הטבעי בתעלת הלידה שאמורה להיות המגע הראשון העמוק עבורו. זה שמשרטט ותוחם את גבולות גופו.

 מנשא בד אלסטי למשל, שמהודק בצורה נכונה, יעזור לתינוק לחוות מגע עמוק שלו הוא כל כך זקוק כרגע.

 • היום אמנם יש יותר מודעות למגע ראשון בין התינוק לאימו, אבל בהרבה מאוד מקרים התינוק ישר מובל לתינוקייה ואת נשארת בחדר ניתוח ולהתאוששות ומדובר בהפרדה של לא מעט שעות.

 מנשא מתאים לשניכם- כזה שלא יגרום לך לכאב ולתינוק לאי נוחות, זה בהחלט מנשא שיעזור לכם לייצר בונדינג וחיבור מחדש. מעין פיצוי על הזמן בנפרד.

 • כל התנאים מעלה ועוד- עלולים להביא את התינוק להיות מבוהל יותר, עם אחזקה או מתח שרירים גבוה יותר.

 מנשא נכון, מאפשר הרפיית שרירים מלאה ובכך יעזור להוריד את המתח השרירי של התינוק. יעזור לו להיות פחות מוחזק ויותר רפוי ונינוח

 • ייתכן שיהיה לתינוק עם קושי גדול יותר בהסתגלות ולכן יבכה יותר, תהיה השפעה על כאבי הגזים, יהיה לו יותר קושי להגיע להרפיה ולישון באופן רציף ואיכותי.

 מנשא נכון יכול מאוד לעזור להסתגלות ולמעברים לתינוק

 • ומה איתך? אזור התפרים כואב, לרחם לוקח יותר זמן להתכווץ חזרה, רצפת האגן עוד לא התאוששה מההיריון, ולתחושת אי הנוחות באיזור הצלקת לוקח לא מעט זמן לעבור.

 

יש לא מעט חשיבות לסוג הלידה בבחירת מנשא. וזאת השאלה הראשונה שאשאל בשיחה המקדימה. לאמא בשבועות הראשונים לאחר לידה קיסרית, אדאג למשל להתאים מנשא ללא הידוק במותן. לפעמים אמליץ אולי לחכות עוד קצת עד שהגוף יגיע להחלמה מלאה. אבל, תזכרי. תמיד עדיף תינוק במנשא מאשר תינוק על הידיים... וגם את נשקול יחד בשיחה המקדימה ובפגישה.

 

בשורה התחתונה - מנשא נכון, פיזיולוגי, שמותאם במיוחד אליכם, יכול לעזור לך לשאת את התינוק ללא כאב ואי נוחות. מנשא נכון יכול לעזור לך להתגבר על רגעים של אי שפיות. על הלילות הקשים. על הבכי הלא מוסבר. הוא גם בהחלט יכול לעזור לרווח הנקות. ואפילו לשתות קפה בעודו עדיין חם! או לאכול...

 

אני כאן עבורך בכל שאלה.

 

שני יעקב,

מלווה התפתחותית לאמהות ותינוקות

מעבירה בקרים של כיף, ליווי אישי ואבחון התפתחותי

מתמחה בטיפול בתינוק לאחר קיסרי

מדריכת מנשאים של "המנשא הנכון"

מטפלת בקשיי שינה

מדריכת פעילות תינוקות במים

054-5592380

 Leathil.mibershit@gmail.com

https://www.facebook.com/leathil.mibereshit/?fref=ts

 

אולי יעניין אותך גם:
"אפס הפרדה" בניתוח קיסרי
איך כדאי לסגור את החתך הקיסרי? בסיכות או תפרים?
מלווה בזמן האשפוז אחרי ניתוח קיסרי
הוספת תגובה