מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

איך תחליטי ותבחרי איפה ללדת בקיסרי?

 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. איך תחליטי ותבחרי איפה ללדת בקיסרי?
לפני ניתוח קיסרי

ברגע שהתבשרתי שעלי ללדת בניתוח קיסרי, מצאתי את עצמי מול פרוייקט איסוף מידע אינסופי בנושא. בדקתי הכל, אבל אז גיליתי, שאת אחד הדברים החשובים ביותר, השארתי בטעות, כמעט לסוף.עד כמה זה משנה איפה תלדי בניתוח קיסרי?
איך תדעי לבחור?
על פי מה להחליט?

כל אחת והצרכים האישיים שלה.
אז בשביל אלו מכן שרוצות לבחור, אספתי את השאלות החשובות שכדאי לברר את התשובה עליהן, לפני שמחליטים איפה לבצע את הקיסרי.
ככה, כל אחת מכן תוכל לברר ולמצוא את המקום המתאים ביותר מבחינתה, להתחיל בו את החיים של קיסרית או קייסר חדשים.

 

 1. כמה זה רחוק מהבית?
  לפעמים לדעת שמישהו יכול לקפוץ להביא לך משהו מהר, עדיף על שיקולים אחרים במקום רחוק יותר.

 2. מה הם תנאי השהיה במרכז הרפואי?
  ההתאוששות מהקיסרי לוקחת זמן. וודאי שאת נמצאת ולנה במקום שתואם את צרכי הנוחות שלך. בנוסף, מקומות שונים מציעים סדנאות ומידע רלוונטי לטיפול בתינוקות, כבר במהלך האישפוז. כדאי לברר.

 3. איך הצוות?
  נכון, כל המקומות שואפים להיות הכי מקצועיים, אבל לאלו מכן שחשובה להן גם רמת השירות והאדיבות של הצוות המטפל, מומלץ לחפש קצת מידע על כך מאימהות מנוסות שעברו קיסרי לאחרונה, במקום שאתן מתעניינות בו. אימהות כאלו, אפשר למשל למצוא בקבוצות פייסבוק מתאימות.

 4. איזו הרדמה מתוכננת לי?
  זה פחות קשור למקום, ויותר קשור אליך ספציפית כיולדת, אבל זה משהו שכדאי לדעת אם יש באפשרותך לבחור בין לידה בהרדמה מלאה, או לידה בטשטוש חלקי.
  אימהות רבות בוחרות באופציה שמאפשרת להן לראות, לפגוש ולחוש את תינוקן, מיד כשהוא נולד/

 5. האם מותר להביא מלווה?
  מומלץ לברר מראש. כשמותרת כניסת מלווה ללידה עצמה, חותמים על טופס "מידע והסכמה" לפני, ו... זה הכל.
  מלווה יוכל להיכנס גם בשלב ההתאוששות, עם צמיד אישור שיינתן לו מהאחיות.

 6. האם מאפשרים "סקין טו סקין" (שיטת "עור לעור" או "קנגרו")?
  חלק ממחלקות הלידה בקיסרי, מאפשרות מגע עור בעור, הכולל הנחה של התינוק על אימו, מיד לאחר הלידה. בדקי והתייעצי לגבי כך עם המקום בו את מעוניינת ללדת.

 7. האם מותר ללוות את הלידה עם מוסיקה?
  במחלקות לידה מסוימות, מתאפשרת השמעת מוסיקה בזמן הלידה עצמה. אם זה חשוב לך, את יכולה לברר ולוודא מראש, ואולי לבחור כמה שירים שיהפכו לאפילו יותר בלתי נשכחים.

מאחלת לכן לידה קלה ואושר גדול מהקיסריות והקיסרים שבדרך.

---- חסות ------
המאמר מוגש בחסות "קלו-קוט" תרסיס, למניעה וטיפול בצלקות. קלו קוט מרכך ומצמצם את הצלקת, מפחית אודם ומקל על הגרד ועל חוסר הנוחות של הצלקת.  קלו קוט תרסיס אינו דורש מגע יד ומתייבש במהירות (תוך 2-3 דקות) – מקצר את משך זמן ההמתנה מרגע ההתזה ועד לרגע לבישת הבגד.

 

הוספת תגובה