מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

ניתוח קיסרי פרטי

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. ניתוח קיסרי פרטי
  4. ניתוח קיסרי פרטי

גם ברפואה הציבורית הרגילה את יכולה לעבור חוויית לידה מעולה וניתוח קיסרי ללא כל תקלות. אז מהם בעצם היתרונות של קיסרי עם מנתח פרטי?

ניתוח קיסרי פרטי

צריכה ללדת בניתוח קיסרי? או אולי רוצה ללדת בניתוח קיסרי? במקרה של קיסרי אלקטיבי, יש לך את היתרון שאת יכולה לתכנן הרבה יותר לעומק ולחשוב מה את רוצה, מה חשוב לך, ועל מה את לא מוכנה לוותר בלידה שלך. ואם בודקים את העניינים מראש, מגלים שלמעשה יש הרבה דברים שניתן לבחור בדרך אל חוויית לידה טובה, גם אם אופן הלידה איננו כדרך הטבע, אלא על שולחן הניתוחים.

אם תזמיני את הניתוח שלך בבית חולים ציבורי רגיל, כמו שעושות רוב הנשים, תהיי יחסית מוגבלת באפשרויות הבחירה שלך, כי לצערנו הצוות הרפואי יחסית עמוס ומה שמקבלים בחינם הוא לא תמיד אידאלי. בלי לדבר כרגע על הסוגייה האם זה צודק או לא... נרחיב כעת על האפשרות ללדת בניתוח קיסרי פרטי, עם מנתח פרטי, בתשלום כמובן.

ניתוח קיסרי פרטי

כשאת מנותחת בבית חולים ציבורי, אין לך אפשרות לבחור מי יהיה המנתח שיבצע את הלידה שלך, אלא אם הרופא האישי שלך במקרה מנתח בביה"ח שבו את יולדת, והוא רוצה לנתח אותך (ובמילים אחרות פרוטקציה). לנשים רבות הפרט ה"קטן" הזה חשוב מאוד, והן חוששות ממצב שבו הניתוח יבוצע ע"י רופא צעיר ולא מנוסה (זה אגב לא אומר שיהיו בעיות...), וזה אכן מה שבדרך כלל קורה. אם את אחת מאלה שלא מוכנות לקחת שום צ'אנס, ניתוח קיסרי פרטי הוא דרך בדוקה לוודא שאת בשליטה על העניינים.

ישנם כמה בתי חולים בודדים בארץ שבהם ניתן לבצע קיסרי פרטי: ביניהם בי"ח לניאדו בנתניה, המרכז הרפואי הדסה בירושלים ובי"ח מעייני הישועה" בבני ברק.

אם בחרת באפשרות זו, תוכלי לבחור מנתח מרשימת המנתחים שבית החולים מציע, וליצור עמו קשר באופן פרטי לקראת סוף ההריון. אם אינך מכירה אף רופא מרשימת המנתחים של בית החולים, רצוי שתתייעצי עם נשים אחרות שהיה להן כבר ניסיון דומה ויכולות להמליץ.

הרופא הפרטי ייפגש עמך טרם הניתוח ויחד תוכלו לקבוע מועד לניתוח. חשוב כמובן לציין כי ניתוח פרטי, כמו גם לידה פרטית, כרוכים בעלות גבוהה, לעומת קיסרי רגיל, שהוא ממש ממש בחינם. המחיר יכול להגיע לסכום בן חמש ספרות, ולא תמיד יש השתתפות של הביטוח בניתוח קיסרי (אבל אם יש לך ביטוח רפואי פרטי, שווה לבדוק איתם מהו סכום ההשתתפות לפני שאת מזמינה ניתוח פרטי).

אז מה בעצם היתרונות של ניתוח קיסרי אלקטיבי פרטי?

  1. את בוחרת את המנתח
  2. יותר גמישות בקביעת מועד הניתוח
  3. יחס אישי לפני, במהלך ואחרי הניתוח
  4. הבעל יהיה אתך בחדר ניתוח, מה שלא תמיד קורה בבית חולים ציבורי
  5. תוכלי להכין תוכנית לידה והמנתח יתייחס אליה – למשל אם חשוב לך להניק בחדר ניתוח, לצלם את יציאת התינוק, שלא יקשרו לך את הידיים, לשמוע מוזיקה בזמן הניתוח, לקבל את התינוק לידייך מייד וכיוצא באלה – אז בניתוח פרטי יש לך סיכוי גדול שהדברים האלה יתממשו.
  6. בחלק מהמקרים תקבלי סביב הניתוח חבילה שלמה של שירותים נוספים, באותו מחיר או בתוספת כלשהי, למשל: הדרכת טיפול בתינוק, וכו'.

בכל האמור במאמר זה אין בכדי לרמוז על בעיה כלשהי במערכת הבריאות הציבורית. בתי החולים בארץ מבצעים ניתוחים קיסריים אלקטיביים רבים בהצלחה רבה ואף נותנים ברוב המקרים יחס נעים ומתחשב. פעמים רבות הצוותים אפילו מתאמצים על מנת להגשים את הרצונות של היולדת במידת האפשר. כך שאם אין ביכולתך לממן ניתוח קיסרי פרטי, אל תתייאשי! יכולה להיות לך לידה טובה בכל מקרה, ותמיד כדאי לחשוב מראש מהם הדברים החשובים לך ולדאוג שהצוות יהיה מודע לכך.

לידה מוצלחת!

 

לקרת הלידה, בקרי בחנות המוצרים שלנו כדי להגיע לבית החולים מצוידת כראוי!

הוספת תגובה