מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

הרהורים וסיכומים לקראת קיסרי אלקטיבי

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. בלוגים
  4. הרהורים וסיכומים לקראת קיסרי אלקטיבי

לא ייאמן. הניתוח מגיע מחר. תאחלו לי שאצליח לישון בלילה.

מחר בבוקר צריך לקום ממש ממש מוקדם, לקחת את התיק שכבר ארוז אצלי בארון מזה חודשיים וליסוע לבית החולים. אני מוזמנת לשעה שבע (אפשר גם ורבע), בצום מחצות (מותר לשתות קצת מים). לפי התחזית, הולך להיות מחר יום חם מאוד, אולי החם ביותר הקיץ. אמצע אוגוסט טיפוסי. נרשם יתרון ראשון של חדר ניתוח: 17 מעלות, ללא משקעים.

 

לפני יומיים הייתי בטרום ניתוח במיון יולדות, שם עושים את כל הבדיקות וההכנות לקראת הניתוח כמו בדיקת דם, מוניטור, פגישה עם המרדים, אולטרסאונד ועוד. המפגש עם עוד די הרבה נשים שהולכות ללדת כמוני - דרך דופן הבטן - השפיעה עליי לטובה, לפחות באופן זמני. הרגשתי שייכת ופחות שונה מבדרך כלל. בזמן בדיקת המוניטור דיברתי עם בחורה חמודה ואופטימית שלוקחת את כל עניין הקיסרי הרבה יותר בקלות ממני ולא חופרת בשאלות כמו למה זה קרה לה, מה היה קורה אילו, האם כדאי שתתחיל לידה טבעית וכל מיני שאלות נוספות שמטרידות אותי, ואין עליהן באמת תשובה.

 

הלילה היה לי קשה להירדם. זה כבר כמה לילות שלפני השינה אני מאוד נרגשת, חושבת על הלידה ועל התינוקת שעומדת להיוולד, מתהפכת מצד לצד (טוב, גם בגלל כובד הבטן והקושי לנשום...) ומדמיינת את עצמי בסיטואציות שונות במהלך הלידה, לפניה ואחריה. תוהה האם אבכה ואם כן, מתי? האם אזכור להגיד לאחיות שאני רגישה לאופטלגין? האם תהיה לי בחילה בזמן הניתוח? איך ארגיש מיד אחריו - אם ארעד או יהיה לי גירוד? ומתי אראה את התינוקת שלי? מתי אוכל להניק? האם אהיה מאושרת? האם אקלוט שנגמר ההריון ועכשיו יש לי בת נוספת? 

 

אני לא רוצה לדבר היום על השלמה, אבל הנה זה יוצא ממני בלי שליטה. לא נראה לי שאי פעם אשלים לגמרי עם כל התהליכים, האירועים והבחירות שהובילו לכך שאני יולדת רק בקיסרי. שלעולם לא אלד כפי שרציתי. אבל עברתי בהריון הזה דרך ארוכה של התמודדות עם המחשבות על הנושא הזה, ואני מניחה שאני מגיעה מחר לניתוח קצת יותר שלווה. בלי כעס. עם ראייה של היתרונות והבנה מדוע אני כאן. בשבועות האחרונים התמקדתי בלחשוב מה חשוב לי בלידה, מה אני רוצה לבקש מהצוות ומה אני יכולה לתכנן (אם כבר אלקטיבי...). והגעתי למסקנה שכל ההחלטות כמו סיכות או תפרים, לקשור או לא לקשור ידיים, באיזה בית חולים לבחור וכו' - לא באמת חשובות לי, והן לא ישפיעו על אופי החוויה שתהיה לי מהלידה. למעשה, החוויה היא מה שאני עושה ממנה. אולי זה נשמע קלישאה, וזה גם בהחלט מאוד לא פשוט ליישום - אבל מה שבאמת חשוב לי, אם כבר הגעתי לניתוח אלקטיבי בלית ברירה - זה להתכנס פנימה, להיות נוכחת בסיטואציה באופן כמה שיותר מלא ופשוט לחוות את הלידה הזאת על כל מה שמשתמע מכך, כי זו כנראה הפעם האחרונה (זה דווקא כן מתוך בחירה..).

הוספת תגובה