מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

היפוך עובר על מנת למנוע ניתוח קיסרי עקב מצג עכוז

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מאמרים ניתוח קיסרי
  4. היפוך עובר על מנת למנוע ניתוח קיסרי עקב מצג עכוז

חברת הקבוצה ״קיסר נולד״ שואלת ומקבלת תשובות מחברות הקבוצה.

אישה בהריון מצג עכוז
שלום בנות,
העובר שלי במצב עכוז.
היום במרפאה בסיכון, הרופאה שאלה אותי האם ארצה לנסות היפוך (כרגע יש לי תאריך מתוכנן לניתוח, רק השם יודע מתי זה יקרה באמת).
בהיבט מי שפיר, יש ךי בממוצע 100, שזה הגבול התחתון, לפי מה שהבנתי בבדיקות.
אני מאד חוששת מהיפוך, במיוחד שאין לי מןשג מי יבצע את זה וכמה נסיון יש לו/ה.
אם מישהי התנסתה בעבר ויכולה לשתף בבקשה ?
בית החולים המתוכנן הוא שיבא, תל השומר.
 
תשובות:
 
אצלי גם הייתה עכוזית, רציתי לקחת מישהו פרטי להיפוך אבל בבית חולים הסבירו לי שמי שעושה את ההיפוך זה מנהלי מחלקה שהם בכירים אז אין טעם להשקיעה בפרטי (זה היה בבית חולים הדסה עין כרם). עשו לי שני ניסיונות של היפוך. בנסיון הראשון נתנו לי כדור שתפקידו להרפות את השרירים, אבל הבטן היה ממש קשה ולא היה אפשר לעשות היפוך. ניסיון שני היה עם הרדמה חלקית כמו שעושים בניתוח קיסרי (על מנת להרפות את השרירים) וכך הפרוצדורה נעשת בתוך חדר ניתוח שאם ההיפוך לא מצליח פשוט ישר ממשיכים לקיסרי. אצלי זה לא צלח והמשכנו לקיסרי. אני חושבת ששווה לנסות. שיהיה בהצלחה
 
תל השומר נחשב אחד בבתי חולים הטובים להיפוך באזור המרכז (יחד עם מאיר)
היפוכים עושה רופא בכיר בחדר לידה, הסיבוכים הם מינימליים וזה שווה את הניסיון.
בסוף זו פרוצדורה של כמה דקות (כפול כמה ניסיונות) לא מאוד נעימה אבל לא סוף העולם, בעיני זה שווה את הניסיון..
אגב, ההיפוך שלי לא הצליח ובסוף ילדתי בקיסרי באיכילוב.
 
אני הלכתי להיפוך במאיר. ד"ר שכטר הייתה איתי ואחר כך צירפה ד"ר נוספת לניסיון נוסף.
היו מקסימות, והסבירו לי הכל ועשינו 3 ניסיונות.
ההיפוך מתבצע בחדרי לידה שם, עם מוניטורים ואולטרסאונד צמוד למקרה שתתפתח לידה.
בסופו של דבר זה לא הצליח וקבעו לי קיסרי שבוע וחצי אחרי.
זה לא כיף, זה לא נוח וכואב. אבל אני יודעת על עצמי שנתתי ניסיון אמיתי לסיכוי שיתהפך וללדת וגינאלית. זה לא קרה, אבל זה בסדר.
עשיתי שם את הקיסרי בסוף
לפעמים בגלל הסיכון לכניסה ללידה בנות לא רוצות היפוך וישר הולכות לקיסרי, בחירה שלך
 
גם אצלי היתה עכוז עם מיעוט מי שפיר, הגעתי להיפוך במאיר אצל ד"ר רביד ,בהתחלה לא רצו לנסות היפוך בגלל מיעוט מי השפיר אך אחרי שתיה מרובה והתחננות מצידי, בוצעו מספר ניסיונות לדעתי 3-4 כאבי תופת (בזמנו היתה לי יכולת סבל גבוהה מאוד ועם זאת הכאבים היו בלתי נסבלים) בכל אחד מהניסיונות גם אחרי הרפיית שרירים, היו לי סימנים כחולים מסביב לכל הבטן והכאבים נמשכו מספר שבועות. לבסוף אחרי אשפוז עקב מיעוט מי שפיר לצורך מעקב הוחלט ליילד בקיסרי מאחר ונשקפת סכנה לעובר, בסופו של דבר היה קשר רציני בחבל הטבור מה שמנע את ההיפוך תודה לאל, אם היה נמתח יותר מידי בזמן הלידה היה יכול להיסגר והעובר היה נשאר ללא חמצן. ההתאוששות מהקיסרי היתה לי מאוד קשה גם נפשית וגם פיזית(הייתי מאוד אנטי- אפילו ביקשתי ללדת עכוז בלידה ואגינלית- אפשרי במספר בתי חולים- אך היה מיעוט מי שפיר מה שלא איפשר לתת זירוז ופחדו לחכות עוד עד שתתפתח לידה טבעית לצורך לידת עכוז ואגינלית )
מאחלת לך חוויה אחרת ומוצלחת ובידיים מלאות בעזרת השם!
 
לי הפרופסור שליווה אותי כל ההריון אסר בתכלית האיסור לבצע היפוך אמר שכרוכים הרבה סיכונים וזה לא שווה את זה , ככה הגעתי לקיסרי אלקטיבי שהיה לי הכי מושלם בעולם וגם ההחלמה היתה מושלמת שבוע והיתי חדשה !
מה גם אם תקראי תגובות הרוב פה עברו קיסרי לאחר ההיפוך אז עדיף לך לקבוע אותו מראש להגיע מוכנה נפשית ולהבין שדברים לא קורים סתם
 
אני עשיתי היפוך עם הרדמה ספינאלית כמו שעושים בקיסרי. הכל היה מוכן לניתוח במידה וההיפוך לא יצליח. בסוף אחרי שלוש ניסיון זה הצליח. התחלתי לידה עם זירוזים ובסוף העכוזית שלי החליטה להוציא יד אז ילדתי ביקסרי.
 
תקראי את המסמך עליו חותמים לפני ההיפוך.. תחשבי על הסיכונים כאשר העובר בעצם כבר בשל. (ובטח לא היתי מעמידה אותו בסיכונים כאלה אם היה כבר בחוץ) בטוחה שלא תרצי אחרי שתקראי. לפחות ככה אני הרגשתי.
 
אני במהלך כל ההריון התכוננתי ללידה טבעית, פעילה וגינאלית, הייתי בקורס הכנה ללידה טבעית וקראתי ספרים... מה לא עשיתי? הכל!
בשבוע 34 העוברית החליטה שהיא עכוז, ניסיתי תרגילי היפוך טבעיים למיניהם במשך כל יום, וכל שבוע מחדש גיליתי שהיא שוב עכוז ולא רוצה להתהפך.
חלום הלידה הטבעית התנפץ לי בפנים ואז הוצע לי היפוך, קראתי את כל הביקורות עליו והבנתי שעדיף להשאיר אותה ככה כי ככה נוח לה ואני לא צריכה להתערב לה בדרך (שלדעתי היא מזעזעת) כמו היפוך חיצוני.
בסוף קבעתי תור לקיסרי אלקטיבי ברמב״ם ואני כל כך מאושרת מהבחירה הזו.
הכל כולל הכל היה פשוט מושלם! הניתוח, ההחלמה, הגעתי מוכנה מאוד ופשוט נהנתי מכל שניה גם מהניתוח וגם מההחלמה.
מאחלת לך לידה קלה והכי חשוב תינוק בריא.
 
אני עברתי היפוך קשה אבל מוצלח אצל המומחה מספר אחת, מסלוביץ' מאיכילוב. התינוקת עדיין נולדה קיסרי בגלל ירידות דופק. בחוויה האישית שלי, ואם הייתי יכולה לחזור אחורה, הייתי משאירה את התינוקת כפי שהיא ומתכננת קיסרי. כפי שדולה נפלאה אמרה לי, אם התינוקת במצב עכוז, ככה יותר נוח לה וזהו.
 
 
הוספת תגובה