מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

ייעוץ שינה

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. לישון כמו קיסר
  4. ייעוץ שינה

הורים לתינוק? פרגנו לעצמכם שינת לילה טובה. זה לא בשמיים.

 

נראה שעבור הורים לתינוק או פעוט אין דבר יותר נכסף מאשר שינה רצופה לאורך כל הלילה. לפעמים נדמה שכמעט ואין בנמצא תינוק שבאמת "ישן כמו תינוק", וכי שינת לילה טובה ותנומות שלוות לאורך היום הן הרבה יותר חלום מאשר מציאות.

נושא  השינה של תינוקות ופעוטות הוא נושא אשר מעסיק מאוד את ההורים בשנות החיים הראשונות של הילדים ונראה כי ההורים הצעירים צמאים לאינפורמציה שתעזור להם להקנות הרגלי שינה טובים לילדיהם.

מה הפלא?

כשהתינוק שלנו לא ישן היטב, גם אנחנו לא ישנים טוב, וגם שאר בני הבית לא ישנים טוב.

כשאנו לא ישנים היטב אנחנו עייפים.

כשאנחנו עייפים אנחנו מתפקדים פחות טוב.

כשאנו עייפים אנחנו עצבניים.

העייפות שנגררת מלילה אחד לעוד לילה ועוד לילה גורמת לנו לייאוש. מתי כבר נישן כמו שצריך?

ברצוננו העז לישון עוד טיפה אנחנו מנסים כל שיטה אפשרית בכדי להרדים את התינוק – נותנים מוצץ, מנדנדים את המיטה, מציעים בקבוק או הנקה, מערסלים את התינוק בידינו ואף לוקחים אותו למיטתנו. האמצעים הללו שבהם אנו נוקטים בכדי לגרום לתינוק לישון יהיו בסופו של דבר בעוכרינו בדרך כלל. התינוק שלנו מתרגל לשיטות ההרדמה החדשות שאנו מציעים לו, ודורש אותן על בסיס קבוע בכדי לישון. כך מלילה ללילה רף הדרישות שלו עולה, והינה לפנינו תינוק אשר לדאבונו אינו מסוגל להירדם בכוחות עצמו, אלא תלוי בכל מיני גורמים חיצוניים בכדי לישון.

עכשיו דמיינו לכם תינוק כזה, שמתעורר לפתע באמצע הלילה. הוא עדיין עייף ורוצה להמשיך לישון, אך אבוי, הוא איננו יודע כיצד לעשות זאת ללא עזרה של הוריו, אשר צריכים לספק לו את תנאי השינה אליהם הוא הורגל. חסר אונים ומתוסכל הוא מתחיל לבכות, ואנו קמים אליו שוב ושוב כדי להושיעו.

 

הורים רבים אינם מודעים לכך שניתן לתקן הרגלי שינה לקויים אצל תינוקות, ומשלימים עם הגזירה של חוסר שינה עד שהילדים יגדלו. אבל זאת טעות משתי סיבות:

  • ראשית - יש מה לעשות. ישנן שיטות רבות וטובות ללמד את התינוק כיצד להירדם בכוחות עצמו. תוכלו לבחור שיטה אשר תואמת את השקפת עולמכם החינוכית. הדבר החשוב היחיד הוא להתמיד בכל שיטה בה תבחרו.
  • שנית – הרגלי שינה גרועים אצל תינוק הופכים להרגלי שינה גרועים של פעוט, ושל ילד, ובסופו של דבר עשויים להשפיע על שינתו של הילד גם בבגרותו. מוטב לטפל בבעיות שינה מוקדם ככל האפשר.

אז כן, זה אפשרי.

גם אם יש לכם תינוק בבית את יכולים לישון היטב כל הלילה, ותאמינו לי – זה מגיע לכם ולתינוק שלכם. איכות החיים שלכם ושלו עומדת להשתפר ללא הכר.

יועצת שינה מקצועית ומנוסה תוכל להתאים לכם תוכנית להקניית הרגלי שינה טובים שתתאים במיוחד לתינוק הייחודי שלכם, ולמשפחה הייחודית שלכם.

אז שיהיה בהצלחה, ולילות טובים לכולנו.

הוספת תגובה

תינוק בן חמישה וחצי חודשים

08/04/2012 19:02
עינת
שלום,
יש לי בן בן חמישה וחצי חודשים, יונק הנקה מלאה. במהלך היום לא ישן יותר מ 3-4 שעות. כמעט ולא נרדם בזמן ההנקה, אך לא מצליח כמעט ובכלל להירדם לבד במיטה. נרדם רק על הידיים או בנעיענוע וקפיצות על כדור פיזיו. בלילות מתעורר בין פעמיים לארבע חמש פעמים, לאחרונה יותר בכיוון ארבע פעמים. בדרך כלל יונק או שמחליפים לו חיתול.
שתי שאלות:
-כיצד ניתן להרגיל את הילד להירדמות עצמאית, אם בכל פעם שלאחר שנרגע על הידיים הוא בוכה מאוד במיטתו, מרימים להרגיעו ומחזירים והבכי הולך ומתגבר בכל פעם? אני לא מוכנה להשאירו בוכה מבלי להתייחס...
-בגיל כזה, האם הילד עדיין אמור לאכול בלילה, ואם לא כיצד גומלים אותו מכך?
תודה רבה!