מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

התעוררויות בלילה? לא גזירה משמיים

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. לישון כמו קיסר
  4. התעוררויות בלילה? לא גזירה משמיים

אז איך מחזירים לכל בני הבית את השינה הטובה של פעם?

התעוררויות מרובות בלילה אינן גזירה משמיים.

אני חושבת שאין הורים לתינוקות שאינם מתמודדים עם התעוררויות של התינוק בלילות. אם אתם ברי מזל, התינוק שלכם יישן לילות רצופים מגיל צעיר מאוד, אבל בהרבה מקרים המצב פחות אידיאלי, ואנו ההורים נאלצים לקום לעיתים תכופות בלילה, לגשת לתינוק ולסייע לו לחזור לישון.

הורים רבים אינם יודעים כי יש פתרון לבעיות שינה אצל תינוקות, ומשלימים עם הגזירה של לילות ללא שינה. הם מנחמים את עצמם במשפטים כמו "עד הצבא הוא כבר יישן" או "כל התינוקות מתעוררים בלילה", במקום למצוא פתרון אמיתי לבעיה.

כמובן שניתן להגדיר את ההתעוררויות בלילה כבעיה רק אם ההורים עצמם חושבים שזו בעיה, אבל אני מניחה שבגדול ניתן לומר שאם השינה של ההורים נפגמת והם מסתובבים עייפים במהלך כל היום, אז אכן ניתן לדבר כאן על בעיה. ומרגע שמחליטים שמדובר בבעיה, אז ניתן כמובן לדבר גם על פתרון.

ייעוץ שינה לתינוקות ופעוטות הוא בד"כ הפתרון המתאים במצבים האלה. ברוב המקרים בעיות שינה אצל תינוקות ופעוטות אינן נובעות מבעיה פיזיולוגית אלא התנהגותית, וככזו ניתן לטפל בה באמצעות שינוי הרגלים והקניית הרגלי שינה חדשים טובים יותר. יועצת השינה שתבחרו תיפגש עמכם, תאסוף את כל המידע באשר להתפתחות הילד, שגרת יומו, מצב בריאותו, אורח החיים שלכם במשפחה וכו', ותתפור עבורכם ועבור תינוקכם תוכנית אישית כיצד ללמד אותו לישון לילה שלם.

כמובן שהתהליך דורש מוטיבציה והתמדה. התינוק עשוי בתחילה להתנגד לשינוי ולבטא זאת בבכי. הוא פשוט לא מבין מה קרה פתאום, ולמה אמא כבר לא נותנת לו את הציצי 10 פעמים בלילה, או לא מנדנדת אותו על הידיים עד שיירדם, אז קחו בחשבון שהתהליך עשוי להיות לא קל בימים הראשונים, אך התוצאות הטובות יגיעו מהר מכפי שתעזו לצפות. תוך זמן קצר תרגישו הטבה משמעותית ותחזרו לישון לילות שלמים, ממש כמו לפני שהיו לכם ילדים.

הוספת תגובה