מאמרים אחרונים

תגיות מומלצות

B.O.T BOT VBAC אחרי לידה אחרי ניתוח קיסרי אחרי קיסרי איכילוב אימהות איפה ללדת אפידורל אפס הפרדה אשפוז אחרי קיסרי ביות מלא בית חולים בלוגים בתי חולים גלריית קיסריות דולה דולה לקיסרי דולות הדסה החלמה מניתוח קיסרי הידבקויות היפוך עובר היפרדות בטנית הכנה ללידה הכנה ללידה קיסרית הכנה לניתוח קיסרי הכנה לקיסרי הנקה העמק הרדמה הרדמה מלאה הרדמה ספינאלית הריון הריון אחרי קיסרי התאוששות ויב"ק חדר ניתוח חוויית לידה חוות דעת חזרה הביתה טיפול בצלקת טיפולים טיפים טראומה יוגה ילד שני יעל רותם ירידת מים כאבים לאחר ניתוח קיסרי לידה טבעית לידה קיסרית לידת ואקום ליווי בלידה ליווי רגשי לניאדו לנל"ק לנלק לקראת ניתוח קיסרי מיעוט מי שפיר מלווה בניתוח קיסרי מלווה לאחר לידה קיסרית מעייני הישועה מצג עכוז ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי אלקטיבי ניתוח קיסרי חוזר ניתוח קיסרי חירום ניתוח קיסרי טבעי ניתוח קיסרי מתוכנן ניתוח קיסרי שלישי סדנאות סיבוכים סיכונים סיכות או תפרים סיפור לידה סיפורי לידה עזרה לאחר לידה עיבוד חוויית לידה עיבוד לידה עיסוי פיזיותרפיה צלקת קיסרי אלקטיבי קיסרי חוזר קיסרי חירום קיסרי טבעי קיסרי ידידותי קיסרי יזום קיסרי מבחירה קיסרי מתוכנן קיסרי פרטי קלו קוט קרניוסקרל קרע דרגה 3 רופא פרטי שאלון חוויית לידה תינוקות תינוקייה תמונות מניתוח קיסרי תרפיה מוכוונת לידה

יעוץ לנשות מקצוע בנושא ניתוח קיסרי

  1. דף הבית
  2. ליווי ויעוץ
  3. יעוץ לנשות מקצוע בנושא ניתוח קיסרי

כשעשרים אחוז מהלידות הן בקיסרי, סביר להניח שמידי פעם יוצא לך ללוות אישה לקראת קיסרי או אחריו. אשמח לעזור לך לקראת מפגש או ליווי יולדת קיסרית.

לידה בניתוח קיסרי

החל משנת 2023 אינני נותנת את השירות הנ״ל. אפשר עדיין לפנות אליי ואעזור לאתר אשת מקצוע מתאימה. ניתן לפנות אליי בווצאפ 052-8352515

לפני כשנתיים, במהלך אחת ההכשרות שעברתי, פנתה אליי קולגה אהובה, דולה ותיקה מאוד מאזור ירושלים, וביקשה ממני לשוחח בטלפון בהקדם, לקראת ליווי יולדת שלה שהיה צפוי לשבוע שלאחר מכן. הלידה הטבעית שתוכננה - לא תוכל להתרחש. עקב מצג עכוז וכישלון של ההיפוך הידני - הוחלט לקבוע לאישה ניתוח קיסרי בשבוע 39.

אותה דולה היתה כאמור מנוסה מאוד, ובמהלך שנותיה במקצוע ראתה לא מעט לידות שהפכו ברגע האחרון לניתוח חירום או שלקראת סוף ההריון היולדות שלה נאלצו לקבוע מועד לקיסרי מתוכנן. הרי זה כל כך נפוץ!

אבל הפעם הזאת היא הכירה אותי. היא ידעה שאני מלווה באופן קבוע נשים לקראת ניתוח קיסרי, שאני מתלווה לחדר הניתוח, ואף עושה "שמירות לילה", כלומר נשארת עם היולדת בשעות הלילה כדי לסייע לה בביות מלא.

 

וזו היתה עבורה הזדמנות לשמוע הפעם, לקראת הליווי המתקרב, נקודת מבט קצת שונה לגבי ניתוחים קיסריים.

מלבד הליוויים ועבודת השטח שאני עושה, חלק גדול מזמני מוקדש לניהול קהילת הפייסבוק "קיסר נולד". שם אני מקשיבה כבר מ 2011 לרחשי הלב של היולדות הקיסריות, ובהתאם לכך אני מפתחת סוגים שונים של שירותים שאני נותנת (כמו למשל סדנאות עיבוד לידה, ליווי בבי"ח בלילות, הכנה רגשית לקיסרי, ועוד). המידע "הפנימי" שאספתי במהלך השנים הוא יקר ערך לליווי שלי. מידע זה כולל לא רק פרטים יבשים כמו באיזה בית חולים ניתן ללדת בקיסרי ידידותי, או מיהו המנתח המומלץ ביותר לניתוח קיסרי פרטי - אלא גם ידע חי לגבי ההעדפות של היולדות, מה חשוב להן, מה יכול להפוך את החוויה למשמעותית, מה נתפס בעיניהן כאיום ונורא, איזה סוגים של כאב יכולים להופיע אחרי הניתוח, איך ניתן להתמודד איתם ומה משפר את מצב הרוח.

 

כל אלה ועוד - הם הדברים המרכיבים את חוויית הלידה הקיסרית, וכאן נמצא המפתח לליווי שמותאם בדיוק לאישה שאת פוגשת.

וכעת את - בין אם את דולה, מדריכת הנקה, מורה ליוגה הריון, מטפלת גוף נפש, דולה פוסטפרטום, מלווה התפתחותית, פיזיותרפיסטית, עוסי"ת, פסיכולוגית, מנחת סדנאות ועוד -

את מוזמנת להיפגש איתי ולהיעזר במידע שצברתי אודות השדה הזה.

 

  • להבין בדיוק מהם השלבים שהיולדת שלך תעבור לקראת הניתוח ואחריו.
  • "להיכנס לנקודת המבט של היולדת" ולהבין אלו תחושות היא אולי חווה כרגע.
  • לקבל רעיונות כיצד לתמוך בה לקראת הניתוח ובמהלכו.
  • לעשות הכרות עם שלבי ההחלמה מניתוח קיסרי ואיך ניתן לעודד החלמה טובה יותר.
  • איך להקשיב לסיפור הלידה מבלי להישמע שיפוטית או ביקורתית.
  • איך לצייד את היולדת במידע לקראת הניתוח מבלי לגרום להצפה רגשית.
  • לדעת יותר על כל האופציות העומדות בפני היולדת ולעזור לה לגבש החלטה שנכונה לה.

 

הפגישה תיערך אצלי ביקנעם, או במקום אחר שנוח לך (עד רדיוס של 40 דק' נסיעה מיקנעם) - בעלות של 400 ש"ח לפגישה של שעה וחצי.

ניתן גם לקיים פגישה טלפונית (או שיחת וידאו) - בעלות של 350 ש"ח.

הדרכה קבוצתית לכמה נשות מקצוע - בתיאום מראש.

 

לפרטים נוספים וקביעת מועד לפגישה -

יעל רותם

052-8352515

 

מי אני?

רקע מקצועי ואישי

אם לשלושה ילדים שנולדו בניתוחים קיסריים (שניים בקיסרי חירום, והשלישית בקיסרי מתוכנן).

מקימת קהילת "קיסר נולד", שמ-2011 מהווה בית וירטואלי לכל היולדות בניתוח קיסרי.

מנחת סדנאות עיבוד לידה בגישת B.O.T ומעגלי סיפור לידה - מ 2015.

דולה לניתוחים קיסריים משנת 2016 - מלווה בבתי החולים בצפון ובמרכז, גם במהלך הניתוח עצמו וגם לאחריו, במהלך השהייה בבית החולים.

מלווה רגשית מוסמכת בגישת "תרפיה מוכוונת לידה" - Birth Oriented Therapy , ומ 2016 אסיסטנטית בקורסי ההכשרה למלוות B.O.T.

נמצאת בצוות ההדרכה האישית לתלמידות הקורסים.

 

 

להתראות בקרוב!

יעל

 

הוספת תגובה